غلامرضا کاتب: مجمع تشخیص جایگاه قانون‌گذاری ندارد/ لاریجانی: درست است

یک نماینده مجلس دهم در صحن علنی مجلس از مصاحبه یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر رد کردن طرح استانی شدن انتخابات انتقاد کرد و تذکر داد. به گزارش سایت خبری مدآرا: غلامرضا کاتب در جلسه علنی امروز -سه‌شنبه- مجلس در تذکری خطاب به لاریجانی گفت: یکی از رسالت‌های شما حفظ شان مجلس است […]

یک نماینده مجلس دهم در صحن علنی مجلس از مصاحبه یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر رد کردن طرح استانی شدن انتخابات انتقاد کرد و تذکر داد.


به گزارش سایت خبری مدآراغلامرضا کاتب در جلسه علنی امروز -سه‌شنبه- مجلس در تذکری خطاب به لاریجانی گفت: یکی از رسالت‌های شما حفظ شان مجلس است که خوشبختانه شما دقت کافی را در این زمینه داشته‌اید.

وی ادامه داد: در یک مصاحبه یکی از همکاران مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره طرح استانی شدن انتخابات گفته است که ما این طرح را در مجمع رد می‌کنیم، مگر مجمع جایگاه قانون‌گذاری دارد که رد یا تصویب کنند؟ اگر بین شورای نگهبان و مجلس اختلافی پیش بیاید مجمع می‌تواند ورود کند.

کاتب افزود: در این مصاحبه همچنین گفته‌اند نمایندگان به دنبال منافع شخصی خودشان هستند، اما ما کجا به دنبال منافع شخصی خود هستیم.

علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: بله درست است این حرف‌ها صحیح نیست و حرف درستی نزده‌اند.