آپشن‌های اضافه قرارداد کی‌روش

نخستین مرحله از اردو‌های آماده‌سازی تیم‌ملی برای حضور پرقدرت در جام‌ملت‌های آسیا، از فردا (یکشنبه) در زمین پژوهشگاه نفت در شرایطی برگزار می‌شود که طبق قول مدیران فدراسیون فوتبال به کی‌روش، زمین تمرینی جدید تیم‌ملی در کمپ تیم‌ملی و در مجاورت مرکز آمادگی جسمانی پک، از مهرماه در اختیار کی‌روش و شاگردانش قرار خواهد گرفت، […]

نخستین مرحله از اردو‌های آماده‌سازی تیم‌ملی برای حضور پرقدرت در جام‌ملت‌های آسیا، از فردا (یکشنبه) در زمین پژوهشگاه نفت در شرایطی برگزار می‌شود که طبق قول مدیران فدراسیون فوتبال به کی‌روش، زمین تمرینی جدید تیم‌ملی در کمپ تیم‌ملی و در مجاورت مرکز آمادگی جسمانی پک، از مهرماه در اختیار کی‌روش و شاگردانش قرار خواهد گرفت، اما حالا که ادامه حضور کی‌روش در ایران قطعی شده، بد نیست در جریان تازه‌ترین صحبت‌های این مربی و جزییاتی از توافق او با فدراسیون برای قرارداد جدید قرار بگیرید.


سایت خبری مدآرا |  در ٧‌سال گذشته که این مربی هدایت تیم‌ملی را برعهده داشته، بار‌ها و بار‌ها با مدیران فدراسیون فوتبال به خاطر اجرایی‌نشدن برنامه‌هایش وارد چالش شده و جنگ‌های روانی زیادی هم ایجاد کرده بود. با این وجود او الان خیلی امیدوار است که با توجه به مذاکرات صورت‌گرفته، دیگر مشکلات قبلی به حداقل برسد یا در بهترین شرایط دیگر تکرار نشود.

او در این رابطه هم گفته است: «در این مدت اخیر، من از سراسر دنیا فرصت‌هایی داشته ام، اما هرگز در‌ها را به روی ایران هم نبستم. من باید مطمئن شوم که فدراسیون کاملا از برنامه اردوی آماده‌سازی تیم برای جام‌ملت‌های ٢٠١٩ حمایت می‌کند. من با توجه به قراری که گذاشته و گفته شد که همه شرایط برای جام‌ملت‌ها مهیا خواهد شد، به تهران سفر می‌کنم. اگر باور نداشتم که تمام شرایط مهیا نمی‌شد، به آن‌جا سفر نمی‌کردم، اما اطمینان دارم که می‌توانم قرارداد جدیدی ببندم. شرایط معین من، حمایت مالی تضمین شده است و تعهد کامل به اردوی آماده‌سازی جام‌ملت‌های آسیاست. آینده چیزی نیست که مرا نگران کند. من می‌توانستم با تیم‌های دیگری قرارداد ۴ساله ببندم. من می‌خواهم جام‌ملت‌های آسیا را ببرم، اما این کار آسانی نخواهد بود. این چالش بزرگی خواهد بود و همه ما باید کنار هم کار کنیم».

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، قرار است امروز کارلوس کی‌روش و مهدی تاج جلسه بسیار مهمی را برای انجام توافقات نهایی برگزار کنند. حتی شنیده می‌شود که احتمال دیدار با مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان هم وجود دارد، چراکه شخص مقام عالیرتبه ورزش ایران در حاشیه برگزاری مسابقات جام‌جهانی هم به کی‌روش و بازیکنان تیم‌ملی قول همه‌گونه حمایت برای حضور پرقدرت در جام‌جهانی داده بود.

در این مدت هم مهدی تاج جلسات مختلفی را با وزیر برگزار کرده و به خاطر حمایت از تیم‌ملی که اهمیت زیادی هم برای مردم دارد، وزیر خیال مهدی تاج را بابت حل‌شدن مشکلات پرداخت دستمزد کی‌روش با دلار دولتی و همچنین کمک مالی به فدراسیون فوتبال برای اجرایی‌شدن برنامه ۵,٧‌میلیون دلاری کی‌روش راحت کرده است.

نتیجه‌ای که تیم‌ملی در این آسیا کسب خواهد کرد، ملاک اصلی برای تمدید قرارداد کی‌روش خواهد بود. رئیس فدراسیون فوتبال هم هفته گذشته با تأکید بر این مسأله که قرارداد کی‌روش تا پایان جام‌ملت‌های آسیا خواهد بود، به این نکته اشاره کرد که اولویت فدراسیون حمایت تمام‌قد از تیم‌ملی برای رسیدن به قهرمانی آسیا خواهد بود و بعد از نتایجی که کسب می‌شود، برای تمدید قرارداد دوباره کی‌روش تا جام‌جهانی ٢٠٢٢ مذاکرات جدید با این مربی انجام خواهد شد.

گفته می‌شود قرارداد جدید کی‌روش با واحد پولی یورو به امضا می‌رسد و ارزشی معادل ٢‌میلیون یورو خواهد داشت که این رقم از سوی مدیران فدراسیون فوتبال تأیید یا تکذیب نشده است. البته طبق توافقات ١٠‌درصد پاداش ۵‌میلیون دلاری برای تیم قهرمان هم درصورت قهرمانی آسیا به کی‌روش خواهد رسید.

البته در قرارداد آپشن‌هایی درباره پاداش صعود مرحله‌ای در مسابقات جام‌ملت‌های آسیا در کنار پاداش‌های نقدی قابل توجه ۶‌هزار دلاری برای کسب هر پیروزی وجود دارد، همچنین برخی شایعات حکایت از این مسأله دارد که قرارداد تا پایان جام‌جهانی ٢٠٢٢ تنظیم شده و دو بخش دارد که اجرای بخش دوم، بستگی به نتیجه‌ای که تیم‌ملی در آسیا خواهد گرفت، دارد.

در واقع اگر کی‌روش بتواند ایران را فینالیست کند، احتمالا حضور او تا جام‌جهانی قطر در تیم‌ملی قطعی خواهد شد. در غیراین صورت قرارداد فسخ می‌شود و کی‌روش حق و حقوق خود را تا پایان جام‌ملت‌ها باید از فدراسیون دریافت کند. همچنین مثل قرارداد قبلی، خودرو، بلیت هواپیمای رفت‌وبرگشت به پرتغال، هزینه‌های خدمات‌درمانی، منزل مسکونی در برج ایران‌زمین، تلفن‌همراه و اینترنت پرسرعت هم از سوی فدراسیون فوتبال باید در اختیار کی‌روش قرار بگیرد و البته پرداخت مالیات هم برعهده فدراسیون خواهد بود.

لینک منبع