کد خبر : 305066
انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - 11:49
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

در بهار امسال؛

صادرات گمرکات اصفهان ۳۲ درصد کاهش یافت/ افزایش صادرات محصولات پتروشیمی

مدیرکل گمرکات اصفهان از کاهش ۳۲ درصدی صادرات از طریق گمرکات این استان در سه ماه بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبرداد.

صادرات گمرکات اصفهان ۳۲ درصد کاهش یافت/ افزایش صادرات محصولات پتروشیمی

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رسول کوهستانی اظهار داشت: در سه ماه نخست سال ۱۴۰۳ صادرات از طریق گمرکات استان اصفهان به میزان ۳۹۷ هزار و ۷۰۵ تن و به ارزش ۲۵۸ میلیون و ۴۶۳ هزار دلار بود.

به نوشته مهر؛ وی افزود: طی این مدت روزانه به طور متوسط تشریفات صادرات ۲۲۰ کامیون (با ظرفیت ۲۰ تن) انجام شد.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان اقلام صادراتی گمرکات استان اصفهان را ۳۲۹ نوع کالا برشمرد و گفت: طی این مدت عمده ترین محصولات صادراتی از گمرکات استان اصفهان محصولات پتروشیمی ۶۸ میلیون دلار و با ۲۲ درصد رشد، چدن، آهن و فولاد به ارزش ۵۹ میلیون دلار با ۷۰ درصد کاهش، محصولات لبنی با ۲۶ میلیون دلار و ۲۰ درصد رشد، مس و مصنوعات آن با ۲۳ میلیون و ۴۱ درصد رشد و فرش ماشینی و دستباف ۱۹ میلیون دلار و یک درصد کاهش و سایر کالاها نیز ۶۲ میلیون دلار و ۹ درصد کاهش بوده است.

کوهستانی افزود: در این مدت صادرات گمرکات استان اصفهان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۳۴ درصد و حیث ارزش ۳۲ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان اصفهان مهمترین دلیل کاهش صادرات از طریق گمرکات استان اصفهان را کاهش صادرات آهن و چدن و فولاد برشمرد و اظهار داشت: در بهار سال گذشته ۱۹۶ میلیون دلار محصولات چدن، آهن و فولاد از گمرکات استان صادر شد در حالی‌که در سه ماه امسال به ۵۹ میلیون دلار رسید.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت کاهش حدود ۱۳۷ میلیون دلار صادرات آهن و فولاد به رغم افزایش صادرات سایر گروه‌های کالایی نظیر محصولات پتروشیمی، لبنی و مس نتوانست این کاهش را جبران کند و در نتیجه شاهد کاهش ۳۲ درصدی صادرات از طریق گمرکات استان اصفهان هستیم.

اخبار مرتبط:
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد
۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد

مدیر عامل آبفای اصفهان با اشاره به کشف ۴۰۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب در این استان طی سه ماهِ امسال،گفت: یکی از عوامل اصلی افت فشار و موانع توزیع عادلانه آب، انشعاب غیرمجاز است.

جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان
جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: قاچاقچی سیگار به پرداخت بیش از ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال جریمه در اصفهان محکوم شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است