کد خبر : 305059
انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - 10:30
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

رئیس دانشگاه اصفهان خبر داد؛

افزایش ۳۰ درصدی درآمد دانشگاه اصفهان از فعالیت‌های پژوهشی

رئیس دانشگاه اصفهان گفت: درآمدهای اختصاصی دانشگاه اصفهان از محل فعالیت‌های پژوهشی و فناوری در یک سال گذشته ۱۸ درصد (از کل درآمدها) بود که اکنون به ۳۰ درصد رسیده است.

افزایش ۳۰ درصدی درآمد دانشگاه اصفهان از فعالیت‌های پژوهشی

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حسین هرسیج در نشست با حضور معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه اصفهان اظهار کرد: درآمدهای اختصاصی دانشگاه اصفهان از محل فعالیت‌های پژوهشی و فناوری در یک سال گذشته ۱۸ درصد (از کل درآمدها) بود که اکنون به ۳۰ درصد رسیده است.

به نوشته مهر؛ وی افزود: شاخص‌های پژوهشی و فناوری و درآمدهای اختصاصی این مرکز آموزش عالی در دولت سیزدهم رشد خوبی داشته است.

رئیس دانشگاه اصفهان اظهار کرد: رتبه این دانشگاه بر مبنای شاخص‌های مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) رشد قابل‌توجهی داشته است و در زمان حاضر جزو ۶ دانشگاه جامع و ۱۰ دانشگاه برتر کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به مراکز علوم و فناوری‌های کوانتومی و رشد علوم‌انسانی، فناوری‌های نرم و صنایع خلاق در این دانشگاه، اضافه کرد: این مراکز در یک سال اخیر با حمایت وزارت علوم و به‌عنوان مراکز کاربردی در حل مسائل جامعه راه‌اندازی شد.

افزایش سه برابری اعضای هیئت علمی در عرصه پژوهش

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست، دانشگاه اصفهان را یکی از دانشگاه‌های افتخارآفرین کشور دانست و تصریح کرد: این مرکز آموزش عالی از ظرفیت‌های پژوهشی بسیار خوبی برخوردار است.

پیمان صالحی با تبیین راهکارهای افزایش و گسترش ارتباط دانشگاه‌ها با صنایع تصریح کرد: بر اساس آئین‌نامه جدید، پژوهانه اعضای هیئت‌علمی فعال در عرصه‌های پژوهشی سه برابر می‌شود.

وی همچنین بر امکان استفاده از ظرفیت تأمین مالی خارجی (فاینانس) برای تقویت تجهیزات آزمایشگاهی و فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه‌ها تأکید کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه اصفهان نیز با اشاره به راه‌اندازی «اندیشکده حکمرانی» در دانشکده علوم اداری و اقتصاد باهدف پیوند بین دانشگاه و جامعه، گفت: این اندیشکده مسائل سطح استان و ملی را شناسایی و سیاست‌هایی را به مدیران اجرایی کشور پیشنهاد می‌کند که بر اساس آن بتوانند به‌صورت اساسی مشکلات را حل‌وفصل کنند.

هادی امیری با اشاره به توسعه فعالیت‌های مسئله‌محور در ارتباط با صنعت و جامعه اضافه کرد: انعقاد ۲ طرح کلان‌راهبردی در حوزه دفاعی و زیست‌محیطی، رشد هفت‌برابری پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تقاضامحور به تعداد ۱۳۰ پایان‌نامه، افزایش سهم درآمد اختصاصی خاص از فعالیت‌های پژوهشی و رشد فرصت‌های مطالعاتی بین‌المللی به میزان ۲ برابر، از دستاوردهای این حوزه در دانشگاه اصفهان است.

وی افزود: مهارت‌افزایی و اشتغال‌زایی دانشجویان با اجرای طرح «راتبه شغلی شیخ بهایی» برای نخستین‌بار باهدف تأمین نیروی انسانی متخصص و کارآمد صنایع، اعطای بورس دانشجویان برای اولین‌بار در دانشگاه اصفهان (۲۳ نفر در سال ۱۴۰۲)، تأسیس مرکز «مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی» و برگزاری مدارس تابستانی از دیگر اقدامات انجام شده در این مرکز علمی است.

رئیس اداره انتشارات و کمیته علم‌سنجی دانشگاه اصفهان نیز تصریح کرد: این دانشگاه برای کسب مرجعیت علمی اقدامات مهمی انجام داده است.

علی منصوری افزود: حضور در نظام‌های رتبه‌بندی «تایمز» و «آی اس سی»، انتشار ۱۵ هزار و ۵۱۹ مقاله در پایگاه استنادی «اسکوپوس»، انتشار ۸۰۰ عنوان کتاب علمی و ۳۳ نشریه علمی‌پژوهشی، نمایه‌سازی نشریات در بیش از ۷۰ پایگاه تخصصی و عمومی بین‌المللی، نمایه‌سازی ۶ نشریه در پایگاه اسکوپوس و راه‌اندازی مرکز نوآوری علوم و فناوری کوانتوم به‌عنوان یک مرکز ملی از این اقدامات است.

اخبار مرتبط:
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد
۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد

مدیر عامل آبفای اصفهان با اشاره به کشف ۴۰۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب در این استان طی سه ماهِ امسال،گفت: یکی از عوامل اصلی افت فشار و موانع توزیع عادلانه آب، انشعاب غیرمجاز است.

جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان
جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: قاچاقچی سیگار به پرداخت بیش از ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال جریمه در اصفهان محکوم شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است