کد خبر : 303033
انتشار : ۱۴۰۳/۰۴/۰۵ - 04:17
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان:

باد و گردوخاک در اصفهان تا پایان هفته ادامه دارد

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان از تداوم باد و گردوخاک و کاهش کیفیت هوا به ویژه در مناطق شمال، شرق و مرکز استان تا پایان هفته خبرداد.

باد و گردوخاک در اصفهان تا پایان هفته ادامه دارد

مینا معتمدی با اشاره به تداوم گذر متناوب امواج ناپایدار از سطح استان به ویژه نیمه شمالی و غربی تا پایان هفته جاری، اظهار داشت: افزایش ابر، گاهی وزش باد و احتمال بارش رگباری و رعد و برق را به صورت محلی به ویژه در مناطق شمالی و غربی استان در ساعات بعدازظهر و شب انتظار داریم.

به گفته وی، در مناطق شمالی، شرقی و مرکزی شرایط وقوع تند باد موقت و طوفان لحظه‌ای همراه با گردوخاک و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا از اواخر وقت پنجشنبه هفتم تیرماه پیش بینی می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان اضافه کرد: گردوخاک طی امروز سه‌شنبه در همه مناطق استان به ویژه مناطق مرکزی، شمال غرب و شرق اصفهان پیش‌بینی می‌شود و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، مناطق شرقی به خصوص خور و بیابانک، اردستان، ورزنه، مهاباد، انارک، چوپانان، نائین را فرا خواهد گرفت.

معتمدی با اشاره به احتمال بارش‌های رگباری و رعد و برق در مناطق شمال و غرب استان، گفت: دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی ندارد و طی این مدت بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان به ۳۶ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن به ۲۳ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

به گفته وی، مهاباد با بیشینه دمای ۴۰ درجه سلسیوس بالای صفر و اسلام آباد موگویی با ۱۳ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان خواهند بود.

اخبار مرتبط:
همواره به لایه‌های زیستی شهر اصفهان بی‌توجهی شده است
همواره به لایه‌های زیستی شهر اصفهان بی‌توجهی شده است

سرپرست هیات باستان‌شناسی «کمرزرین» گفت: لایه‌های زیستی مختلف متعلق به دوره های تاریخی از هزاران سال قبل تا کنون در شهر اصفهان وجود دارد اما همواره به این مساله بی‌توجهی شده است.

بیش از ۷۷ هزار عملیات امدادرسانی توسط فوریت‌های پزشکی اصفهان انجام شد
بیش از ۷۷ هزار عملیات امدادرسانی توسط فوریت‌های پزشکی اصفهان انجام شد

سرپرست اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث اصفهان گفت: کارشناسان اورژانس در سه ماه اول امسال، به ۷۷ هزار و ۲۲۴ ماموریت امدادرسانی اعزام شدند.

بستر خشک زاینده رود در طول ۲۰۰ کیلومتر، منبع تولید گرد و غبار است
بستر خشک زاینده رود در طول ۲۰۰ کیلومتر، منبع تولید گرد و غبار است

رئیس مرکز تحقیقات بیابان‌زدایی و مبارره با گرد و غبار دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان گفت: بستر خشک زاینده رود یکی از منابع تولید گرد و غبار به طول ۲۰۰ کیلومتر از «سد نکوآباد» تا تالاب بین المللی «گاوخونی» است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است