کد خبر : 302364
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - 13:01
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

محسنی اژه‌ای: یادمان نرود که امام‌ چه تشرهایی می‌زدند که به فکر مَردم‌ باشید

مسئولان عالی دستگاه قضا امروز پنجشنبه (۳۱ خرداد) در آستانه هفته قوه قضاییه با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

محسنی اژه‌ای: یادمان نرود که امام‌ چه تشرهایی می‌زدند که به فکر مَردم‌ باشید

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای و مسئولان عالی دستگاه قضا امروز پنجشنبه (۳۱ خرداد) در آستانه هفته قوه قضاییه با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

رئیس قوه قضاییه و مسئولان عالی قضایی با قرائت فاتحه یاد و خاطره امام راحل (ره) را گرامی داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه، طی سخنانی ضمن برشمردن ویژگی‌های والای فردی و معنوی و مبارزاتی حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام عظیم‌الشأن ما نوری در ظلمت و چراغی در جاهلیت مدرن بودند و شعاع نور هدایت ایشان از مرز‌های ایران فراتر رفت و در جای جای جهان سایه افکن شد و امروز نیز خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری در همان مسیر حرکت می‌کنند و مشاهده می‌کنیم که با یک نامه و یک پیام دل‌های پاک را جذب می‌کنند و در نقطه‌ای که قدرت‌های استکباری فکر آن را نمی‌کنند تحول به وجود می‌آورند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اهمیت و نقش مردم در منظومه فکری امام راحل بیان داشت: در کلام و رفتار امام خمینی (ره) دو عنصر «اسلام عزیز» و «مردم» از برجستگی بالایی برخوردار بودند؛ امام عظیم‌الشأن ما مردم متدیّن را بالاترین قدرت می‌دانستند و بالاترین افتخار را خدمت به این مردم قلمداد می‌کردند.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: امام با اتکاء به خداوند و ارزش‌های دینی و تکیه و اعتماد به مردم متدیّن، انقلابی را بنا کردند که این انقلاب تا به امروز رو به پیشرفت است و در مقابل جنگ تحمیلی و محاصره اقتصادی و شگرد‌های بنگاه‌های تبلیغاتی، خم به ابرو نیاورده است.

رئیس عدلیه با اشاره به اهمیت و جایگاه مردم‌‎مداری در دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) گفت: امام عظیم‌الشأن ما، خدمت صادقانه و مخلصانه به مردم را یک اصل می‌دانست و بر خضوع در برابر مردم تاکید داشتند؛ فراموش نکرده‌ایم که امام راحل چه دستورات قاطعی را خطاب به کلیه نهاد‌ها و جایگاه‌ها و اشخاص صاحب منصب و مسئولیت برای توجه تمام و کمال به مردم صادر می‌فرمودند و وجود هرگونه تبعیض را نفی و نهی می‌فرمودند؛ امام عظیم‌الشأن ما هیچگونه منیّتی را در برابر مردم از هیچ کارگزاری تحمل نمی‌کردند و در این خصوص، کارگزار مربوطه را مورد عتاب قرار می‌دادند.

قاضی‌القضات با تبیین و تشریح جایگاه مردم در انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام راحل تاکید داشتند که ما انقلاب کردیم که مردم عزت داشته باشند و از زیر بار ظلم و ستم نجات یابند و نکند خدای‌ناکرده رفتار ما سبب ظلم شود؛ امام هرگز نمی‌پذیرفتند که حتی یک نفر مورد ظلم واقع شوند، به ویژه در دستگاه‌هایی نظیر دستگاه قضا که وظیفه اصلی آن رفع ظلم است.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌رو، گفت: امروز نماد حضور و مشارکت مردم و نمود نقش‌آفرینی ممتاز آنها، عرصه و صحنه انتخابات است؛ حضور پرشور و پرمعنا و گسترده مردم در انتخابات و انتخاب مطلوب از سوی آنها، آینده بهتری را برای کشور رقم می‌زند؛ اما چنانچه خدای‌ناکرده در این زمینه غفلت کنیم، به کشور و امنیت و توسعه همه‌جانبه آن لطمه می‌خورد و دشمن جری می‌شود؛ مشارکت گسترده و معنادار ما در انتخابات، قطعاً صحنه را تغییر خواهد داد و برای کشور آورده‌های بسیار مثبتی خواهد داشت.

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به وظایف و مسئولیت‌های برگزارکنندگان انتخابات و بخش‌های مسئول در این زمینه نیز گفت: باید زمینه‌ها و بستر‌ها و لوازم حضور پرشور مردم در انتخابات را فراهم کنیم؛ انشالله همه در انتخابات شرکت کنیم و آن فردی را که اهداف انقلاب اسلامی را بهتر محقق می‌سازد برگزینیم؛ قطعاً برخی مشکلات در کشور در تراز نظام جمهوری اسلامی نیست و همانطور که همه نامزد‌های انتخاباتی متفق‌القول تصریح دارند با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بالای کشور و با وحدت کلمه و همکاری و همدلی می‌توان بر این مشکلات فائق آمد.

رئیس دستگاه قضا در خاتمه سخنانش ضمن تبیین و تشریح برخی از مسئولیت‌های خطیر قوه قضاییه، خاطرنشان کرد: امروز بار سنگینی بر دوش همکاران ما در قوه قضاییه قرار دارد؛ قاطبه مسئولان و کارکنان قضایی، با اخلاص و تلاش و روحیه جهادی در جهت رفع خصومات و تظلمات و اجرایعدالت حرکت می‌کنند؛ البته مشکلات و گرفتاری‌های زیادی وجود دارد و شاید نتوانیم آنچه خواهان آن هستیم را به طور کامل تحقق بخشیم؛ اما قطعاً در جهت آن هستیم که اگر ظلمی رخ می‌دهد با آن مقابله مجدانه کنیم و عدالت را گسترش دهیم.

اخبار مرتبط:
رسایی: می‌خواهند جهت‌گیری دولت پزشکیان را با دستمال اشک تعریف کنند
رسایی: می‌خواهند جهت‌گیری دولت پزشکیان را با دستمال اشک تعریف کنند

نماینده مجلس و عضو ارشد ستاد جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، نوشت: «جریان رسانه‌ای تیم آ.پزشکیان، تلاش می‌کند جهت‌گیری دولت جدید را با حضور وی در هیئات مذهبی، دستمال اشک و ادبیات تودگانی ایشان تعریف کند.

عباس عبدی: به نظرم خیلی‌ها هنوز متوجه خطر جلیلی که از بیخ گوش ایران گذشته نشده‌اند
عباس عبدی: به نظرم خیلی‌ها هنوز متوجه خطر جلیلی که از بیخ گوش ایران گذشته نشده‌اند

عباس عبدی در واکنش به اظهارات جلیلی مبنی بر اینکه«من دیگر پشتوانه 14 میلیونی دارم» نوشت: «فقط همین را بدانیم که با ۱۴ میلیون رای عاریتی حاضر به مناظره هم نیستند. وای اگر با ۲۰ میلیون رای اول می‌شدند. به نظرم خیلی‌ها هنوز متوجه خطری که از بیخ گوش ایران گذشته نشده‌اند.»

کنایه روزنامه اطلاعات به نامزدهای پوششی: خواستگار بعد از وعده سند خانه و ماشین و محل کار وقتی جواب مثبت می‌‎گیرد، می‌گوید دوست خوبی دارم که دنبال همسر می‎گردد
کنایه روزنامه اطلاعات به نامزدهای پوششی: خواستگار بعد از وعده سند خانه و ماشین و محل کار وقتی جواب مثبت می‌‎گیرد، می‌گوید دوست خوبی دارم که دنبال همسر می‎گردد

روزنامه اطلاعات نوشت: آقایی برای خواستگاری می‌رود و به عروس خانم آینده وعده می دهد که در صورت ازدواج، سند خانه و ماشین و محل کار را به نام او خواهد زد! عروس خانم، که چند خواستگار دیگر هم دارد، «باید فکر کنم» می گوید، اما از ته دل «این با بقیه فرق دارد!» را بر زبان می آورد! در حالی که عروس خانم خود را آماده کرده است تا با فریادی که گوش فلک را کر می کند، به خواستگار مناسب جواب «بله» بدهد، خواستگار «من نیستم» می گوید، اما برای اینکه دل عروس خانم را نشکند «دوست خوبی دارم که دنبال همسر مناسب می‌گردد» را به سمع دختر خانم می‌رساند!

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است