کد خبر : 301717
انتشار : ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - 20:58
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

دیپلمات ارشد سابق: پیروزی سعید جلیلی در انتخابات یعنی تحریم بیشتر / برنامه‌های جلیلی بر اساس توهم است

قاسم محبعلی، دیپلمات ارشد سابق، با اشاره به کاندیداتوری سعید جلیلی گفت: صحبت‌های جلیلی یک پیام بسیار بد برای داخل و جهان خواهد بود. حتی دول منطقه‌ای نیز پیام بدی می‌گیرند. ایران با جلیلی درگیر انزوا و تحریم‌های بیشتر خواهد شد.

دیپلمات ارشد سابق: پیروزی سعید جلیلی در انتخابات یعنی تحریم بیشتر / برنامه‌های جلیلی بر اساس توهم است
به گزارش سایت خبری مدارا؛ انتخاب نوشت: ایران در شرایط خطیری قرار گرفته است، چه از جانب حضور احتمالی ترامپ در قدرت چه احتمال بازگشت قطعنامه های فصل هفتی شورای امنیت علیه تهران. در این شرایط حضور یک چهره رادیکال در مسند ریاست جمهوری با ایران چه خواهد کرد؟
قاسم محبعلی، دیپلمات ارشد سابق،گفت: مشکلات سیاست خارجی ایران روشن است، مشکلات داخلی ایران هم روشن است. ما در داخل مشکل عدم توسعه نیافتگی اقتصادی و عقب افتادن از تکنولوژی روز جهان را داریم. حل مشکل داخلی بدون حل مشکل خارجی، ممکن نیست. بنابراین لازم است که سیاست‌های کلی در سیاست خارجی تغیبر کند.
وی افزود: تحریم حقوق بشر، تحریم اقتصادی و انواع تحریم‌ها با تداوم نگاه‌های فعلی شکل گرفته است. با وجود اینکه رئیس جمهور در ایران تصمیم ساز نیست اما تأثیر خود را دارد. با نگاه‌های گذشته وضعیت تحریم‌ها سخت‌تر می‌شود و اعتبار ایرانی‌ها در جهان بیش از قبل زیر سؤال می‌رود.
محبعلی تصریح کرد: دولتی باید سر کار بیاید که اعتقاد داشته باشد روابط با غرب برقرار شود. کسانیکه شعار‌هایی غیر از این می‌دهند، بر خلاف خواست ملت عمل می‌کنند.
وی با اشاره به کاندیداتوری سعید جلیلی گفت: صحبت‌های جلیلی یک پیام بسیار بد برای داخل و جهان خواهد بود. حتی دول منطقه‌ای نیز پیام بدی می‌گیرند. ایران با جلیلی درگیر انزوا و تحریم‌های بیشتر خواهد شد.
مدیرکل سابق خاورمیانه وزارت خارجه افزود: این سبک افراد اگر به پیروزی برسند، ایران را دچار مشکلات بیشتری می‌کند. تجربه دولت اول احمدی نژاد و فعلی، حکایت از این امر دارد که وضعیت کشور با این نگاه‌ها بدتر می‌شود. سیاست‌های تند در سیاست خارجی که جلیلی از آن صحبت می‌کند، نوعی توهم و خیال است. باید به واقعیت‌های بین‌المللی و داخلی توجه داشته باشیم. نسل جدید ایران و متولدین دهه هفتاد به بعد به این حرف‌ها گوش نمی‌دهند.
محبعلی خاطرنشان کرد: من نمی‌خواهم علیه شخص خاصی موضع‌گیری کنم اما طبیعی است که با توجه به تحولات آمریکا و اروپا و گسترش رادیکالیسم، بهترین هدیه برای تندرو‌های عرب و نتانیاهو این است که یک دولت تندرو در ایران سر کار بیاید. تندرو‌ها شاید با هم دشمنی داشته باشند اما از حضور همدیگر سود می‌برند. وجود یک دولت تندرو، باعث تقویت دولت تندرو دیگر خواهد شد. برای از بین رفتن رادیکالیسم، نیازمند سیاست‌های ثبات‌آمیز هستیم. ما باید به سمت سیاست‌های صلح‌آمیز برویم تا تندور‌های اسراییل توجیهی برای اقداماتشان در منطقه نداشته باشند.
اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: تعطیلی شنبه‌ها منتفی نشده است
نماینده مجلس: تعطیلی شنبه‌ها منتفی نشده است

پاپی‌زاده گفت: با توجه به اینکه هنوز ظرفیت کمیسیون اجتماعی تکمیل نشده و اعضای هیئت رئیسه آن هم مشخص نشده است به محض تشکیل کمیسیون اجتماعی ایرادات هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه مذکور به کمیسیون اجتماعی ارجاع می‌شود تا مورد واکاوی قرار گیرد.

کیهان: دولت ِرئیسی در طول ۳ سال تورم را فقط ۱% کاهش داده
کیهان: دولت ِرئیسی در طول ۳ سال تورم را فقط ۱% کاهش داده

در حالی که رسانه های حامی دولت سیزدهم حتی از کاهش تورم به کانال20درصد خبر می دهند روزنامه کیهان این رقم را 43 درصد اعلام کرد.

نماینده مجلس: ۶.۵ میلیون ایرانی خانه ندارند
نماینده مجلس: ۶.۵ میلیون ایرانی خانه ندارند

مجتبی یوسفی نماینده مجلس با بیان این‌که ۶.۵ میلیون ایرانی خانه ندارند، گفت: ارتباط مسکن با سایر صنایع و بخش های مختلف اقتصادی موجب شده تا به عنوان اهرمی برای رشد اقتصادی و کاهش تورم در نظر گرفته شود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است