کد خبر : 263751
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - 16:30
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

آیت‌الله نوری‌همدانی: بعضی بانک‌ها مردم را بیچاره کردند

آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید گفتند: بعضی بانک ها و موسسات با دریافت ربا مردم را بیچاره کردند. قرآن با فقر و جهل و بی عدالتی به شدت مخالف است و انتظار این است که مسئولان به اینها رسیدگی کنند و نگذارند به این انقلاب و نظام آسیب برسد.

آیت‌الله نوری‌همدانی: بعضی بانک‌ها مردم را بیچاره کردند

به گزارش سایت خبری مدارا؛  اعتمادآنلاین نوشت: آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید گفتند: بعضی بانک ها و موسسات با دریافت ربا مردم را بیچاره کردند. قرآن با فقر و جهل و بی عدالتی به شدت مخالف است و انتظار این است که مسئولان به اینها رسیدگی کنند و نگذارند به این انقلاب و نظام آسیب برسد.

«مرجع تقلید شیعه در دیدار با عده‌ای از محققان تفسیر قرآن با اشاره به این موضوع که علمای بزرگ معمولاً بخاطر شرایط زمان بیشتر به مباحث روایی پرداختند، گفتند: شاید در آن‌ زمان لازم بود تا براساس آن روایات صحیح، تفسیر حقیقی از آیات در آینده استفاده شود.

ایشان با تاکید بر اینکه ما باید پاسخ تهمت‌هایی که در تفاسیر عامه به ما زده شده است را در یک فضای علمی و استدلالی بدهیم و دلایل خود را بیان نماییم افزودند: ما همانطور که امام راحل و قبل آن آیت‌الله العظمی بروجردی فرمودند قائل به تقریب هستیم ولی به آن معنی نیست که حقایق و دلایل خود را کتمان کنیم، در طول تاریخ فضای مناظره بوده است در عین اینکه به عقاید هم احترام می‌گذاشتند و از اهانت به هم پرهیز داشتند.

ایشان افزودند: قرآن کتابی است که پیامش تاکنون به درستی به دنیا نرسیده و هر آنچه که هم رسیده، طبق تفاسیر دیگران بوده است.

ایشان حرکت امام راحل را برگرفته از قرآن دانسته و نتیجه آن را این انقلاب با عظمت توصیف نموده و خاطرنشان کردند: نگهداری از آن هم باید بر اساس تعالیم قرآن باشد ولی متاسفانه نه تنها هنوز به بعضی از دستورات قرآن عمل نمی شود بلکه خلافش در حال انجام است. استاد عزیز و بزرگوار ما مرحوم علامه طباطبایی بعد از عمری در کنار قرآن بودن فرمودند: «دو گناه را در قرآن بالاترین گناه دیدم یکی دوستی کفار و دیگری ربا».

حضرت آیت الله نوری همدانی بیان داشتند: امروز در کشور ما بعضی از بانک‌ها و مؤسسات با دریافت بعضی از عناوینی که مصداق ربا است در حال دریافت ربا هستند و مردم را بیچاره کردند هرچه هم می‌گویم توجه نمی کنند مردم به ما نامه می‌نویسند و استفتائی به ما می رسد ما هم می‌گوئیم حرام است اما گوش شنوایی نیست؛ البته گزارش می‌دهند ما درست کردیم ولی در عمل در حال انجام است و شاید هم علتش عدم نظارت باشد.

ایشان گفتند: قرآن با فقر و جهل و بی عدالتی به شدت مخالف است و انتظار این است که مسئولان به اینها رسیدگی کنند و نگذارند به این انقلاب و نظام آسیب برسد. دشمن در حال تبلیغات گسترده علیه انقلاب و اصل اسلام است و بدانید اگر به وظیفه عمل نکنیم این تبلیغات اثر خواهد گذاشت، همین تبلیغات؛ فضایی ایجاد کرد تا عده‌ای بخواهند انتقام خود را از امام بگیرند ولی به جوانان عزیز که امام را ندیده اند و یا به بخاطر کوتاهی های صورت گرفته آن مرد الهی را نشناختند عرض می کنم امام مردی بود که جز خدا با کسی معامله نمی کرد، در ولایت اهلبیت (علیهم السلام) ممتاز بود و دلش مملو از محبت مردم بود.

ایشان ادامه دادند:  بنده همان اعتقادی که از اول به راه امام داشته ام امروز بیشتر معتقدم چون هدف ایشان را الهی می دانم و اعتقاد ایشان بود که این انقلاب زمینه ساز ظهور بشود، بر این اساس بنده از اصل نظام و انقلاب و ولایت فقیه حمایت صریح می کنم البته مشکلات و ضعف‌ها را به صراحت بیان می کنم و معتقدم مردم بسیار خوب هستند و باید قدر آنها را دانست و به آنها خدمت کرد و مشکلات شان را حل نمود کلام امام که فرمود: «مردم ولی نعمت ما هستند» را مسئولان در عمل در نظر بگیرند.»

اخبار مرتبط:
کیهان: اسرائیل و آمریکا در برابر انصارالله یمن هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند
کیهان: اسرائیل و آمریکا در برابر انصارالله یمن هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند

روزنامه حسین شریعتمداری نوشت: اسرائیل ۸ سال همراه آمریکا و عربستان و امارات با انقلابیون یمن جنگیده و هیچ غلطی نتوانست بکند.

عباس عبدی: طرح فرزندآوری موجب تورم و فساد شده / دنبال به دنیا آوردن فرزندان معلول هستید؟
عباس عبدی: طرح فرزندآوری موجب تورم و فساد شده / دنبال به دنیا آوردن فرزندان معلول هستید؟

طرح فرزندآوری موجب تورم، حتی فساد (وام‌های ازدواج در قم)، اختلال در نظام اداری و بهداشتی، انحراف منابع مالی از فرآیند تولید به مسیر اتلاف، به هم ریختن نظام اداری و بانکی (مقاومت بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج)، افزایش ناترازی بانک‌ها و... شده، در مقابل دریغ از افزایش جمعیت که کاهش هم داشته است.  

سلیمانی: پای محصولی را احمدی‌نژاد به پروژه سوآپ نفتی باز کرد / وقتی احمدی‌نژاد استاندار بود برای او پرونده‌ای باز شد محاکمه هم شد اما در نهایت پرونده را بستند
سلیمانی: پای محصولی را احمدی‌نژاد به پروژه سوآپ نفتی باز کرد / وقتی احمدی‌نژاد استاندار بود برای او پرونده‌ای باز شد محاکمه هم شد اما در نهایت پرونده را بستند

«این امکان وجود دارد که روابط احمدی‌نژاد و محصولی بهم نخورده و ادعای روابط شکرآب آنها تنها یک نمایش است چراکه محصولی تا جایی پیش رفت که برای احمدی‌نژاد وزیر کشور شد اما بعد از اینکه احمدی‌نژاد با نظام و رهبری مشکل پیدا کرد به تدریج افراد از او دور شدند و خودش مانده بود و مشایی و بقایی.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است