کد خبر : 263344
انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - 11:55
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

ولادت در اصفهان بیش از ۴.۵ درصد کاهش یافت

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان گفت: در ۶ ماه اول سالجاری فرزندآوری در این استان ، ۴.۵۹ درصد نسبت به نیمه اول سال گذشته کاهش داشته است.

ولادت در اصفهان بیش از ۴.۵ درصد کاهش یافت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مجتبی یکتامنش اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا شهریور ماه امسال بیش از ۲۶ هزار و ۲۳۳ سند ولادت نوزاد در استان اصفهان به ثبت رسیده است.

به نوشته ایرنا؛ وی افزود: ۲۵ هزار و ۸۹ نوزاد به صورت تک زایی، ۵۲۲ مورد به صورت دوقلو و ۲۸ سه قلو و چهار مورد چهار قلوزایی از ابتدای سال تاکنون در اصفهان رخ داده است.

مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان تصریح کرد: کل اسناد نیم سال گذشته، ۲۷ هزار و ۴۹۶ مورد ولادت بوده که در مقایسه ۶ ماه اول سالجاری سال گذشته فرزندآوری بیشتر رخ داده است و امسال ۴.۵۹ درصد به نسبت مشابه سال گذشته کاهش موالید داشته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه باروری یکی از اصلی‌ترین مؤلفه تغییرات جمعیتی در هر محدوده جغرافیایی است، تصریح کرد: بسیاری از تغییرات ساختار و ترکیب جمعیت در یک نقطه حاصل کاهش و افزایش تعداد ولادت‌هاست.

یکتامنش در مورد صدور شناسنامه نوزادان گفت: شناسنامه به‌صورت مکانیزه و در قالب شناسنامه‌های جلد سبز رنگ‌ برای نوزاد چاپ می‌شود و تا سن ۱۵ سالگی (قبل از عکسدار شدن) مورد استفاده فرد قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: سازمان ثبت احوال با طرح‌ها و خدمات نوین برای این گروه سنی طرح کارت‌های شناسایی و هویتی جدید را دست اقدام دارد که به محض عملیاتی شدن آن اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، جمعیت اصفهان تا پایان سال ۱۴۰۱ حدود پنج میلیون و ۳۷۵ هزار نفر گزارش شده است.

اخبار مرتبط:
تقاطع حادثه‌خیز گورت در ابتدای محور اصفهان-نایین مسدود شد
تقاطع حادثه‌خیز گورت در ابتدای محور اصفهان-نایین مسدود شد

رئیس پلیس راه استان اصفهان از مسدود شدن تقاطع گورت ابتدای محور اصفهان-نایین که سالانه جان تعداد زیادی از هموطنان را می‌گرفت خبر داد.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است
رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان: تاکنون تخلف انتخاباتی گزارش نشده است

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: تشکل‌های سیاسی که در حال حاضر برنامه‌ریزی می‌کنند تا فرآیند تعیین کاندیداهای مورد نظر خود را مشخص کنند، اگر فرد یا افرادی را به عنوان کاندیدای قطعی معرفی نکنند، تخلف تبلیغات انتخاباتی نکرده‌اند.

اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف
اصفهان جای عربده‌کشی نیست/ پلمب ۶۱۳ واحد صنفی متخلف

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به برخورد قاطع پلیس با اراذل و اوباش گفت: اصفهان جای عربده‌کشی نیست و با اراذل و اوباش جدی برخورد می‌کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است