کد خبر : 255184
انتشار : ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - 09:43
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

تشکیل شورای امر به معروف ونهی از منکر در ۲۴۰ دستگاه دولتی اصفهان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: شورای امر به معروف و نهی از منکر در ۲۴۰ دستگاه دولتی اصفهان تشکیل شد.

تشکیل شورای امر به معروف ونهی از منکر در ۲۴۰ دستگاه دولتی اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت‌الاسلام محسن مظاهری در همایش بزرگ فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه کسانی که امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند خلیفه خدا بر روی زمین هستند، اظهار داشت: با فرارسیدن ماه محرم و فلسفه قیام عاشورایی حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اصلاح دین و اقامه امر به معروف و نهی از منکر، دهه اول ماه محرم دهه احیای امر به معروف و نهی از منکر نام‌گذاری شده است.

به نوشته مهر؛ وی افزود: قیام امام حسین (ع) قیام برعلیه بی‌تفاوتی و بی‌مسئولیتی نسبت به جامعه بود و با اقامه امر به معروف و نهی از منکر آحاد مردم نسبت به جامعه خود مسئولیت‌پذیر خواهند شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌ها، تصریح کرد: طبق قانون همه دستگاه‌های حاکمیتی و سازمان‌ها، گروه‌ها و حلقه‌های میانی باید شورای امر به معروف و نهی از منکر را جهت ترویج معروفات و جلوگیری از منکرات تشکیل دهند.

حجت الاسلام مظاهری درباره هدف برگزاری همایش عنوان کرد: هدف از برگزاری همایش بزرگ فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر تجدید بیعت با اباعبدالله الحسین (ع) در خصوص احیای ارزش‌ها اسلامی و مبارزه با ضد ارزش‌ها در جامعه اسلامی است.

وی در ادامه همایش در خصوص فعالیت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: مسئله اولی که ما در سطح استان دنبال کردیم، مسئله آب بود که مدیریت استان نگاه خوب و مطلوبی نسبت به آن داشت و ما در سطح ملی این موضوع را حمایت و مطالبه‌گری کردیم.

حجت الاسلام مظاهری با اشاره به محورها و موضوعات مطالبه‌گری درخصوص آب اصفهان، خاطرنشان کرد: با توجه به نگاه خوبی که در موضوع آب در سطح استان وجود داشت، ما در سطح ملی خواستار تمرکززدایی و تفیض اختیارات به استان شدیم و تنها راه حل مسئله آب اصفهان را مدیریت متمرکز در استان می‌دانیم.

پیگیر مطالبات مردمی در حوزه آلودگی هوا هستیم

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان پیگیری مطالبه مردم از مسئولان در خصوص آلودگی و آلایندگی‌های هوای اصفهان را یکی دیگر از فعالیت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و ادامه داد: پیگیری اجرای شدن مصوبات مجلس در مسئله جوانی جمعیت و جلوگیری از مساله غربالگری از دیگر فعالیت‌های این ستاد است. در حوزه آگاهی دادن مردم نسبت به مسئله فرزندآوری در مجمع نمایندگان خواستار شدیم که این قانون پیگیری شود تا به نحو احسن به مرحله اجرا برسد.

حجت‌السلام مظاهری با اشاره به مطالبه گری در عفاف و حجاب و حمایت از مطالبه‌گر در این خصوص و حمایت بر تجمع خواهران در دی‌ماه سال گذشته در گلستان شهدا، بیان کرد: ساماندهی گروه‌های مطالبه‌گری مردمی و همچنین گروه‌های فرهنگی از دیگر فعالیت ستاد است.

وی در ادامه به وظیفه آحاد مردم در جامعه اسلامی اشاره و تاکید کرد: وظیفه آحاد مردم در جامعه اسلامی نسبت به منکرات تذکر دادن و رد شدن است و اگر همه به این وظیفه مهم خود عمل کنند و بی‌تفاوت نسبت به جامعه نباشند دیگر در جامعه منکری صورت نخواهد گرفت.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان یادآور شد: طبق قانون، متولی هر مجموعه اعم از ادارات، نهادها و اصناف موظف به عمل به قانون و حفظ شعائر اسلامی است و چنانچه در این مسائل، متولی آن مجموعه کوتاهی کند، شخص مدیر آن مجموعه و دستگاه باید پاسخگو باشد و قانون از آن شخص مدیر و متولی مطالبه‌گری خواهد کرد.

حجت‌الاسلام مظاهری با اشاره به پیاده‌سازی احکام الهی و قوانین کشور از سوی دادگستری، گفت: در حال حاضر دادگستری و دادستانی اصفهان با قوت تمام برای پیاده‌سازی احکام الهی و قوانین کشور به صحنه آمده‌اند و دستگاه‌ها و مجموعه‌ها هم همراهی بسیار خوبی دارند.

وی متذکر شد: همه دستگاه‌های حاکمیتی باید طبق قانون شورای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند و در این راستا ما در ۲۴۰ دستگاه استان اصفهان، شورای امر به معروف و نهی از منکر را تشکیل دادیم و اکنون مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط:
آلودگی هوای اصفهان ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است
آلودگی هوای اصفهان ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه آلودگی هوا امسال ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته بود، گفت: میانگین شاخص آلودگی هوا در این مدت بین ۱۶۲ تا ۱۶۵ بوده است بوده و حتی بعضی از ایستگاه‌ها شاخص آلودگی هوا تا ۲۲۰ نیز رفت.

۳ واحد صنفی متخلف در اصفهان پلمب شدند
۳ واحد صنفی متخلف در اصفهان پلمب شدند

رئیس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از پلمب 3 واحد صنفی لباس در شهر اصفهان به علت تخلفات صنفی، توسط مأموران پلیس اطلاعات و امنیت استان خبر داد.

نیروگاه اصفهان بدون سوخت مازوت فعال است
نیروگاه اصفهان بدون سوخت مازوت فعال است

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق اصفهان استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه اسلام آباد را تکذیب کرد.‌

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است