جزئیات ثبت‌نام در دوره آموزش ابتدایی استان اصفهان اعلام شد

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به آغاز ثبت‌نام پایه اول ابتدایی از اول خردادماه، جزئیات نحوه و ثبت‌نام در این دوره آموزشی را در سال جاری تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری مدار؛ وجیهه فاضل با اشاره به آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان از ابتدای خردادماه، اظهار داشت: داشتن کارت سلامت، برگه سنجش و گواهی پایان پیش‌دبستانی از پیش‌نیازهای ثبت‌نام در پایه اول دبستان است.

به نوشته مهر؛ وی با اشاره به آغاز فرایند سنجش نوآموزان از آذرماه خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی کامل در این زمینه از طریق رسانه‌های مختلف انجام شده است و در حال حاضر دانش‌آموزانی که موفق به انجام سنجش شده‌اند آماده ورود به پایه اول و ثبت‌نام در مدرسه هستند.

فاضل ادامه داد: درصورتی‌که دانش‌آموزی هنوز فرایند سنجش را انجام نداده است والدین او می‌تواند با ورود به سامانه my.medu.ir با دریافت نوبت، برای انجام سنجش به مرکز تعیین شده مراجعه کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان متذکر شد: دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در پایه اول باید حتماً دوره پیش‌دبستانی را گذرانده باشند و کسانی که دوره یک‌ساله را طی نکرده‌اند یا در مراکز بدون مجوز از آموزش و پرورش آموزش دیده‌اند، باید دوره یک‌ماهه را طی کرده و گواهی پایانی را دریافت کنند.

فاضل در خصوص سن نوآموزان برای ثبت‌نام در پایه اول گفت: متولدین ۲ مهر ۱۳۹۵ الی ۱ مهر ۱۳۹۶ می‌توانند در پایه اول ثبت‌نام کنند؛ به این معنا که متولدین نیمه اول سال ۱۳۹۶ که تاریخ تولد آن‌ها از ۱ فروردین تا ۱ مهرماه این سال است و همچنین متولدین نیمه دوم سال ۱۳۹۵ که تاریخ تولد آن‌ها از ۲ مهر تا ۲۹ اسفندماه این سال است می‌توانند در پایه اول ثبت‌نام کنند.

وی با تأکید بر این‌که بهترین مدرسه، نزدیک‌ترین مدرسه به محل زندگی است یادآور شد: دور بودن محل زندگی دانش‌آموز از مدرسه محل تحصیل موجب هدر رفتن انرژی دانش‌آموز در مسیر رفت‌وآمد خواهد شد و بازدهی او را کاهش خواهد داد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ابراز داشت: درصورتی‌که دانش‌آموزی به مرحله دوم سنجش رسید یا آزمون‌گیرنده تاریخ دیگری را برای سنجش تعیین کرد جای نگرانی نیست و به این معنی است که کودک به دلیل استرس، خواب نامناسب یا موارد دیگر آمادگی لازم را برای سنجش در مرحله اول نداشته است و والدین باید پس از انجام سنجش در مرحله دوم، برای ثبت‌نام اقدام کنند.

فاضل با اشاره به لزوم مراجعه حضوری برای ثبت‌نام در پایه اول تصریح کرد: برای ثبت‌نام در پایه اول الزاماً باید والدین به همراه دانش‌آموز همراه با مدارک کامل به مدرسه مراجعه کنند و درصورتی‌که کارت ملی هوشمند ندارند نیز باید رسید آن را به همراه داشته باشند اما برای ثبت‌نام میان‌پایه، به‌شرط عدم تغییر مدرسه نیاز به مراجعه حضوری نیست.

وی اضافه کرد: البته ممکن است مدیر مدرسه برای تکمیل فرم‌ها یا موارد دیگر از اولیا درخواست کند که برای ثبت‌نام میان‌پایه نیز به مدرسه مراجعه کنند و اولیا در صورت بروز مشکل در فرایند ثبت‌نام می‌توانند با شماره‌تلفن رسیدگی به شکایات که در دفتر مدرسه نصب شده است تماس بگیرند یا به سامانه shekayat.medu.ir مراجعه کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به برگزاری آزمون جامع پایه ششم خاطرنشان کرد: پایه‌های اول تا پنجم نیاز به امتحان جامع ندارند و این آزمون تنها برای پایه ششم برگزار خواهد شد ولی این نمره ملاک ارزشیابی پایانی نیست و نمرات مستمر، پوشه کار، فعالیت‌های دانش‌آموز به‌علاوه نمره امتحان جامع پایان سال، نمره نهایی دانش‌آموز را مشخص خواهد کرد.