کد خبر : 240159
انتشار : ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - 17:21
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

دشمن قدرت ارتش و سپاه را شناخته است/ نباید در برابر ناهجاری‌ها منفعل شویم

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه دشمن قدرت ارتش و سپاه ما را شناخت و هیچ غلطی نمی‌کنند، گفت: اما از لحاظ فرهنگی درحال جنگ با مردم ایران هستند و به بانوان می‌گویند بدون حجاب بیرون بیایند.

دشمن قدرت ارتش و سپاه را شناخته است/ نباید در برابر ناهجاری‌ها منفعل شویم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی امام جمعه موقت اصفهان صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر اصفهان با بیان اینکه بزرگ‌ترین فلسفه ماه رمضان تقوا و عمل صالح است، اظهار داشت: خداوند متعال با ذکر ۱۱ قسم، فرموده‌ است تنها آن کسی رستگار شد که در این یک ماه به پاک‌سازی خود پرداخت.

به نوشته فارس؛ وی افزود: باید مراقب باشید این پرونده نورانی که به تازگی از آلودگی‌ها پاک شده، مجددا به گناه آلوده نشود و دیگر شیطان شما را فریب ندهد و بر نفش خود قالب باشید.

میردامادی با بیان اینکه ما از دریای رحمت جدا شده‌ایم و باید به این دریا بازگردیم، خاطرنشان کرد: اگر به این دریا برگشتیم جاودانه هستیم، چرا که فلسفه زندگی ما انسان‌ها بندگی است و می‌توانیم با بندگی به جایی برسیم که از ملائکه هم بالاتر برویم و از گناه و معصیت به جایی برسیم که از حیوانات هم پست‌تر و رذل‌تر بشویم.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: دشمنان و شیاطین ملت ایران این روزها علاوه بر تهدیدهای نظامی که انجام می‌دهند، به جنگ ترکیبی و رسانه‌ای روی آورده‌اند و اگر رژیم غاصب صهیونسیتی و ایادی آن‌ها غلطی کنند، تا صبح اثری از آن‌ها نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه این‌ها قدرت ارتش و سپاه ما را شناخته‌اند و هیچ غلطی نمی‌کنند، عنوان کرد: دشمنان از لحاظ فرهنگی درحال جنگ با مردم ایران هستند و به بانوان می‌گویند بدون حجاب بیرون بیایند و به مردم روزه‌دار می‌گویند روزه‌خواری کنند که این‌ها همه یک جنگ ترکیبی بر علیه ملت ایران است.

میردامادی ضمن قدردانی از نیروی انتظامی بابت برخورد قاطع با ناهجاری‌ها و کشف حجاب‌ها در سطح جامعه، گفت: نباید در برابر این ناهجاری‌ها موضع انفعال بگیریم که منجر شود دشمن فعال باشد و آمران و به معروف و ناهیان از منکر ما نیز مورد پرخاش و توهین قرار بگیرند و عده‌ای هم حمایت نکنند.

خطیب نماز عید فطر اصفهان با بیان اینکه امروز همه ما مکلف و موظف به امر به معروف و نهی از منکر هستیم، تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر دارای اهمیت فراوانی است و امیرالمومنین(ع) در باب اهمیت آن می‌فرمایند از جهاد و نماز و روزه بالاتر است؛ در واقع امر به معروف و نهی از منکر در برابر تمام عبادات بزرگ و عظیم است.

وی با بیان اینکه عید یعنی یک روز شاد و روزی که نعمتی از طرف پروردگار بر ما نازل شده است، اظهار کرد: در تمام اقوام و ملل عید وجود دارد اما اگر اعیاد اسلامی را با اعیاد تمام فرق و مذاهب دنیا مقایسه کنید، دین اسلام نسبت به همه آن‌ها برتری دارد.

میردامادی با اشاره به اعیاد مختلف دین اسلام، خاطرنشان کرد: اسلام به غیر از اعیاد ائمه معصومین، سه عید بزرگ دیگر به نام‌های عید غدیر، فطر و قربان دارد.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه نماز و زکات یکی به سوی خدا رفتن و یکی به سوی مخلوق رفتن است، عنوان کرد: در عید فطر با زکات فطره هم به سوی خدا و هم به سوی بندگان خدا رفته‌اید و در عید قربان نیز با قربانی کردن احشام، هم نماز خوانده‌اید و هم به فکر بیچارگان و مستمندان بوده‌اید.

وی در پایان افزود: امروز شما توانمندان از اینکه زکات فطره می‌دهید لذت می‌برید، چرا که برای سلامتی و پاک کردن مال خود بسیار مفید است و برکت در اموال شما زیاد می‌کند.

اخبار مرتبط:
اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌های مسن است
اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌های مسن است

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با تأکید بر کاهش اطاله دادرسی گفت: اولویت اول دادگستری اصفهان، رسیدگی به پرونده‌‌های مسن و تمام ظرفیت‌های دادگستری معطوف انجام این امر خواهد شد.

سلول‌های کشنده طبیعی از سلول بنیادی خون بندناف در اصفهان تولیدشد
سلول‌های کشنده طبیعی از سلول بنیادی خون بندناف در اصفهان تولیدشد

اصفهان - جمعی از پژوهشگران اصفهانی به فناوری تولید سلول‌های کشنده طبیعی از سلول‌های بنیادی خون بندناف و مهندس آن برای درمان انوع سرطان دست یافتند.

استاندار اصفهان: تربیت معنوی دانش‌آموزان امری فرعی در نظام آموزشی نیست
استاندار اصفهان: تربیت معنوی دانش‌آموزان امری فرعی در نظام آموزشی نیست

استاندار اصفهان گفت: تربیت معنوی افراد نمی‌تواند به عنوان امری فرعی در نظام آموزشی قلمداد شود و برنامه‌ریزی در حوزۀ نماز سرمایه‌گذاری است که تعالی در آینده را رقم می‌زند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است