برگزاری ویژه برنامه بازدید از موزه‌های اصفهان در ایام نوروز

رئیس اداره هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از اجرای ویژه برنامه بازدید از موزه‌های تاریخی اصفهان در ایام نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی عطریان اظهار داشت: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان که بخشی از موزه‌های شهر را به عنوان آثار تاریخی در اختیار دارد، طی برنامه‌ای ویژه نوروز امسال خدماتی را در حوزه گردشگری موزه‌های تاریخی عرضه می‌کند.

به نوشته مهر؛ وی با اشاره به اینکه این سازمان عهده دار سه موزه فعال است، اما برای نوروز امسال دو اثر دیگر را به این موزه‌ها اضافه کرده است، گفت: نوروز امسال در مجموع گرمابه علیقلی آقا، موزه گرمابه شاهزاده‌ها، موزه گرمابه در دشت، عصارخانه شاهی، مقبره خواجه نظام الاملک و مقبره بابا قاسم اصفهان مورد بازدید گردشگران قرار می‌گیرد.

رئیس اداره هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه هر یک از این آثار ویژگی‌های خاص خود را دارند، توضیح داد: در موزه عصارخانه شاهی، گرمابه علی قلی آقا و حمام شاهزاده‌ها، برنامه‌های جانبی همچون موسیقی فولکلور، نمایش‌های ویژه نوروز و برنامه ویژه کودکان اجرا می‌شود.

وی با اعلام اینکه این برنامه از ساعت ۹ تا ۱۸ روز دوم تا دوازده فروردین ماه برای گردشگران داخلی و خارجی اجرا می‌شود، گفت: نوروز امسال مقارن با ایام ماه مبارک رمضان است و در این راستا برنامه‌هایی همچون چاووشی خوانی، موسیقی و نمایش‌هایی با رنگ و بوی ماه رمضان اجرا می‌شود.

به گفته عطریان، هر یک از موزه‌ها ورودی خاص خود را دارند و گردشگران از مبادی ورودی موزه‌ها و یا اپلیکیشن‌های مختلف شهر می‌توانند بلیت خریداری کنند.