توقیف ۲ هزار خودروی حادثه‌ساز در جاده‌های اصفهان

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان با تأکید بر برخورد قاطع با تخلفات حادثه‌ساز از توقیف 2 هزار و 63 دستگاه خودروی حادثه‌ساز در جاده‌های استان از ابتدای طرح نوروزی تا به امروز خبر داد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اصغر زارع رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: از ابتدای طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ تا به امروز مجموعاً ۲ هزار و ۶۹ دستگاه خودروی حادثه‌ساز در جاده‌های استان متوقف شدند.

به نوشته فارس؛ وی افزود: از مجموع خودروهای توقیفی هزار و ۲۴۲ دستگاه خودرو به صورت ساعتی متوقف شده و ۸۲۶ دستگاه خودرو نیز که دارای ۲ تخلف همزمان یعنی سرعت و سقت غیرمجاز بودند به پارکینگ منتقل شدند.

زارع بیان کرد: محور کاشان- اصفهان و نطنز به اصفهان بیشترین محورهایی بودند که تخلفات حادثه‌ساز همچون سرعت و سبقت غیرمجاز در آن‌ها ثبت رسیدند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: در طرح نوروزی امسال طرح ابتکاری توقف و حرکت در محورهای شرقی استان اصفهان که بیشتر این محورها کویری هستند و رانندگان در آن‌ها دچار خستگی و خواب آلودگی می‌شوند، اجرا شد که تأثیر زیادی در کاهش تصادفات و واژگونی خودرو در این محورها داشت.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح نوروزی تا به امروز در محورهای شرقی استان به طور متوسط روزانه ۳۰۰ دستگاه خودرو توسط مأموران پلیس راه متوقف و رانندگان برای استراحت به ایستگاه‌های امنیت و سلامت هدایت شدند که این اقدام با استقبال خوب رانندگان و همراهان آنان همراه بود.

زارع عنوان کرد: بسیاری از رانندگان هنگامی که خودروی آنان توسط مأموران پلیس متوقف می‌شد، متعجب می شدند و عنوان می‌کردند که هیچگونه تخلفی از آن‌ها سر نزده اما وقتی متوجه می‌شدند که این کار برای جلوگیری از خستگی و خواب آلودگی آنان صورت گرفته بسیار خوشحال می‌شدند و از مأموران ما تشکر می‌کردند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: لازم می‌دانم از کسانی که ما را در برپایی ایستگاه‌های امنیت و سلامت همراهی کردند مانند اورژانس، هلال احمر، اداره راهداری، مسؤولان و افراد بومی این مناطق هم تشکر کنم.