افزایش سه‌برابری ظرفیت پارکینگ‌های اطراف میدان امام(ره)

مسئول کمیته حمل‌ونقل و ترافیک ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان از سه برابر شدن ظرفیت پارکینگ‌های اطراف میدان امام (ره) خبر داد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حمید آقایی با تأکید بر لزوم ساماندهی پارک خودروها و جلوگیری از اختلالات ترافیکی در سطح معابر شهری اظهار کرد: با همکاری و مشارکت بخش خصوصی و تعامل و هماهنگی با مالکان زمین‌های بایر، فضاهای اطراف میدان امام به پارکینگ موقت تبدیل شده است.

به نوشته مهر؛ وی با اشاره به راه‌اندازی پارکینگ لاله، امین، ملااحمدی، نشاط، قاضی و مروارید مشیر در شهر اصفهان افزود: ۱۵۰۰ جای پارک به ظرفیت قبلی اضافه شده است که می‌تواند پاسخگوی بخشی از تقاضای پارکینگ در این محدوده باشد.

مسئول کمیته حمل‌ونقل و ترافیک ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان، اطلاع رسانی محیطی و نرم‌افزاری با استفاده از اپ اصفهان من و نشان جهت موقعیت‌یابی پارکینگ‌های عمومی را از دیگر اقدامات این کمیته عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه تعداد قابل توجهی از عوامل همیاران پلیس در محدوده‌های تاریخی و گردشگری اضافه شده است، گفت: همیاران ترافیک که با مشارکت شهرداری اصفهان و تحت نظارت پلیس راهور آموزش دیده‌اند ضمن استقرار در اماکن تاریخی و گردشگری موجب کاهش تخلفات رانندگی از جمله پارک دوبل و توقف‌های غیر مجاز شده و نقشی اثرگذار در روان سازی ترافیک داشته‌اند.

به گفته آقایی، اجرای طرح همیاران ترافیک از طرح‌های مشارکتی با پلیس راهور است که برای نخستین‌بار در اصفهان اجرا شده است.