برنامه‌های فرهنگی نوروز متناسب با هویت اصفهان باشد

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: یکی از ارکان مهم ستاد تسهیل سفر باید موضوع فرهنگی باشد تا خدماتی تأثیرگذار را به شهروندان و مسافران نوروزی ارائه دهد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی صالحی سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در گفت‌وگویی در خصوص برنامه‌های کمیته فرهنگی ستاد تسهیلات سفر شهر اصفهان، اظهار کرد: ستاد سفر ابعاد مختلفی دارد که بخشی مربوط به تسهیلات سفر نوروزی، بخشی دیگر مربوط به آماده‌سازی زیرساخت‌های سفر، بخشی مربوط به حوزه خدماتی، اسکان و استراحت مسافران نوروزی و فراهم کردن شرایط برای حضور مسافران و بخشی نیز مربوط به سپری کردن اوقات آن‌ها در شهر است.

به نوشته فارس؛ وی ادامه داد: باید تلاش شود برنامه‌های فرهنگی و هویتی متناسب بافرهنگ و ارزش‌های اصفهان مانند حوزه‌های تاریخی، فرهنگی، میراث تاریخی، ایثار و شهادت تولید شود تا مسافران نوروزی نیز با این ارزش‌ها آشنا شوند و در روزهایی که در اصفهان حضور دارند بهره‌برداری مناسبی داشته باشند.

صالحی تصریح کرد: نباید شهروندان اصفهانی نیز در این روزها فراموش شوند، پس لازم است برنامه‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفته شود و برنامه‌هایی فرهنگی متناسب با هویت و فرهنگ اصفهان برای گذراندن اوقات فراغتشان تدوین شود که انتقال‌دهنده مفاهیم فرهنگی و هویتی باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد: یکی از ارکان مهم ستاد تسهیل سفر باید موضوع فرهنگی باشد تا خدماتی تأثیرگذار را به شهروندان و مسافران نوروزی ارائه دهد.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که هرساله باید موردتوجه واقع شود این است که شهر به لحاظ زیرساختی و فضاسازی برای استقبال از سال جدید آماده باشد و تمام امکانات و زیرساخت‌ها در اختیار باشند تا نوروز خاطره‌انگیزی برای مردم رقم بخورد.

صالحی اضافه کرد: اگر نقصانی وجود دارد باید برای نوروز رفع شود تا کیفیت خدمات‌رسانی صورت بگیرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر رعایت بهداشت در اسکان‌های نوروزی گفت: رعایت ایمنی و بهداشت محل اسکان و استراحت مسافران نوروزی و امکان دسترسی سریع به خدمات و مجموعه‌های خدماتی، تفریحی و گردشگری و کنترل شرایط ترافیکی از اولویت‌های مدیریت شهری است.

وی صالحی بیان کرد: شهر باید در نوروز آراسته به ارزش‌های فرهنگی و آیینی باشد و هویت شهر و نوروز حفظ و حراست شود تا خدمات‌رسانی ارزشمندی به مردم در حوزه‌های فرهنگی و هویتی صورت بگیرد.

صالحی خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگی اولویت این است که اصفهان و ظرفیت‌های آن به‌خوبی به مسافران نوروزی معرفی شود و نوروزی ماندگار برای آن‌ها رقم بخورد و از فرصت حضور مسافران در اصفهان برای پرداختن به جلوه‌های خاص تاریخی، فرهنگی و نگاه عقیدتی مردم در اصفهان بهره‌برداری شود تا اوقات فراغت خوبی را در اصفهان طی کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در حوزه فرهنگی تلاش بر این است تا با رویکرد مردم سپاری و استفاده از گروه‌های مردمی موضوعات فرهنگی را پیش ببریم زیرا در حوزه معرفی فرهنگ هر شهر معرف مردم آن شهر هستند.

وی اظهار کرد: مشارکت، هم‌افزایی و همدلی همه نهادها در موضوع فرهنگ مهم است تا با یک گفتمان واحد شرایط مناسب فرهنگی را در نوروز فراهم کنیم و برنامه برای همه اقشار جامعه در همه ساعات و همه مکان‌ها و دسترسی به موضوعات فرهنگی فراهم باشد.

صالحی در پایان گفت: نگاه به مقوله نوروز و گردشگران فقط نگاه فیزیکی و حضور مسافران در شهر نیست، بلکه توجه به انتقال مفاهیم و ارزش‌ها نیز از اولویت‌ها است.