معاون اداره کل هواشناسی اصفهان هشدار داد؛

پیش‌بینی رگبارهای محلی و وقوع سیلاب‌های لحظه‌ای در سراسر اصفهان/ توفان مناطق شرق را فرامی‌گیرد

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان نسبت به وقوع بارش‌های رگباری محلی، روانآب و سیلاب‌های لحظه‌ای در سراسر استان از امروز تا پنجشنبه سوم فروردین ماه هشدارداد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ نوید حاجی بابایی با اشاره به اینکه ماهیت بارش‌ها رگباری است، اظهار داشت: از امروز تا پایان هفته بارش‌های رگباری سراسر استان اصفهان را در بر می‌گیرد.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه امروز شدت بارش‌ها در نیمه غرب استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود، افزود: شدت بارش فردا در نیمه شمالی استان و روز پنجشنبه سوم فروردین ماه در نیمه شرق اصفهان خواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: نیمه شمالی استان از جمله شهرستان‌های کاشان، نطنز، اردستان و نائین، شرایط آب‌گرفتگی معابر عمومی، وقوع روان‌آب و شکل‌گیری سیلاب محلی را دارد.

حاجی بابایی تاکید کرد: با توجه به اینکه در فصل بهار قرار داریم شرایط تشدید بارش‌ها به صورت رگبار محلی را طی این سه روز شاهد خواهیم بود و وقوع سیلاب لحظه‌ای و محلی در سراسر استان و به طور عمده در ساعات ظهر و اوایل شب پیش‌بینی می‌شود.

وی توصیه کرد: هم‌وطنانی که قصد مسافرت دارند شرایط جوی را مد نظر قرار دهند.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در کنار بارش‌های رگباری طی سه روز اول فروردین، افت محسوس دما بین هشت تا ۱۲ درجه سلسیوس در استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود و احتمال تنش‌دمایی و سرمازدگی برای محصولات باغی و کشاورزی دور از انتظار نیست.

حاجی بابایی با بیان اینکه امروز و فردا وزش شدید باد را در سراسر استان شاهد هستیم، گفت: احتمال شکل گیری توفان محلی و خیزش گردوخاک در نیمه شرق اصفهان طی امروز وجود دارد و اختلال در تردد جاده‌ای در مسیرهای مواصلاتی استان اصفهان به یزد در ساعات پیش رو دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: هفته آینده نیز شاهد ورود یک سامانه ناپایدار به استان خواهیم بود که درباره جزئیات آن طی روزهای آینده اطلاع رسانی خواهیم کرد.