اسکان بیش از ۳ هزار خانواده در باغ فدک/ سالار عقیلی و مجید اخشابی به اصفهان می‌آیند

جانشین ستاد سفر شهر اصفهان با اشاره به پر شدن ظرفیت همه هتل‌های اصفهان و بازگشایی باغ فدک گفت: تا شب گذشته بیش از ۳ هزار و ۱۴۰ خانواده در باغ فدک مستقر شدند و نسبت به سال‌های گذشته استقبال مسافران نوروزی بیشتر بوده است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهدی بقایی جانشین ستاد سفر شهر اصفهان اظهار داشت: ستاد مسافران نوروزی از آذر ماه در اصفهان به همراه جلسات مستمر در شورای سیاست‌گذاری ستاد و در کمیته‌های ۱۶ گانه ستاد شکل گرفت.

به نوشته فارس؛ وی با اشاره به اینکه همه ارگان‌ها در ستاد مسافران نورزی حضور دارند و برای عید نوروز برنامه‌ریزی کردند، افزود: بیش از ۴۰ جلسه را کمیته‌ها برگزار کردند و امسال کمیته عالی باغ فدک هم شکل گرفت و برنامه‌های زیرساختی برای اسکان مسافران نوروزی از جمله ایجاد بازارچه انجام شد.

بقایی با اشاره به اینکه امسال ظرفیت اسکان ۱۲۸ هزار نفر مسافر را در یک شب دارد و کمپ اسکان باغ فدک به عنوان بزرگترین و جامع‌ترین کمپ در کشور بی‌نظیر است، بیان کرد: از روز یکشنبه باغ فدک بازگشایی شد و اولویت‌ها با اسکان مسافران در هتل‌ها، مهمانپذیرها، خوابگاه‌های دانشجویی، مدارس و بعد کمپ روباز فدک است.

جانشین ستاد سفر شهر اصفهان با اشاره به پر شدن ظرفیت همه هتل‌های اصفهان و بازگشایی باغ فدک تصریح کرد: تا شب گذشته بیش از ۳ هزار و ۱۴۰ خانواده در باغ فدک مستقر شدند و نسبت به سال‌های گذشته استقبال مسافران نوروزی بیشتر بوده است.

وی با تأکید بر اینکه زدن چادر در اصفهان ممنوع است و فقط در باغ فدک امکانپذیر است، گفت: همزمان با شروع سال جدید و تقارن ایام‌نوروز با ماه مبارک رمضان، قسمت زیادی از فضاسازی‌های شهر اصفهان با محوریت ایثار و شهادت انجام شده است.

بقایی اضافه کرد: ۲۶ عنوان برنامه فرهنگی تحت ۳۰۰ اجرا با محوریت‌های مختلف در نوروز طراحی شده است که در محورهایی مانند مناجات‌خوانی، گردشگری، ایثار و شهادت، قرآن خوانی و بازی‌ها گنجانده شده در باغ غدیر، کوه صفه، گلستان شهدا، چهارباغ، باغ گل‌ها و میدان نقش جهان از جمله نقاط و محل‌های پیش‌بینی شده برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در ایام نوروز ۱۴۰۲ است.

جانشین ستاد سفر شهر اصفهان خاطرنشان کرد: روز جمعه همزمان با شروع ماه مبارک رمضان یک برنامه در میدان امام(ره) با حضور سالار عقیلی و مجید اخشابی برگزار می‌شود.