نرم‌افزار «اصفهان من» نیازهای شهروندان و گردشگران را مرتفع می‌کند

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: نرم‌افزار «اصفهان من» نیازهای شهروندان و گردشگران را مرتفع می‌کند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهدی بقایی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اقدامات ستاد خدمات شهر در نوروز ۱۴۰۲ اظهار داشت: کمیته مناطق حمل و نقل و ترافیک، اسکان، اقتصادی و سرمایه گذاری، اطلاع رسانی، ایمنی و حوادث، رسیدگی به شکایات، قضائی و انتظامی، زیباسازی، پایانه‌ها و … از جمله کمیته‌های ستاد است.

به نوشته مهر؛ وی با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و نوروز به عنوان جزئی از دغدغه‌های ستاد، گفت: برای مدیریت بیشتر این دو موضوع، تدابیری برای مسافران در سطح شهر در نظر گرفته شده و اماکن مجوزهایی بیشتری برای آسایش مسافران داده‌اند و مکان‌هایی برای مسافران تعبیه شده تا در ملأ عام روزه خواری نداشته باشند.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: تبلیغات در سطح شهر با موضوعات رعایت شئونات اسلامی، آداب ماه مبارک رمضان و به ویژه آداب فرهنگی و هویتی اصفهان تعبیه شده و همچنین گروه هزار نفری دیده‌بان آموزش دیده در سطح شهر حضور دارند که تذکرات عمومی را به شهروندان و مسافران بدهند تا نظم بخشی صورت گیرد.

اصفهان خانه تکانی شد

وی افزود: روند شهرتکانی در آستانه سال نو طی حدود ۴۰ روز با زحمات کارکنان خدمات شهری در تمام محلات شهر انجام شده و ۲۲۰ محله شهر تاکنون پاکسازی و نظافت شده است.

بقایی خاطر نشان کرد: ۷۵۰ نفر از زندانیان طی ۲۰ روز نسبت به رنگ آمیزی یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر جدول و ۵۰۰ هزار متر نرده اقدام کرده‌اند و اصفهان اولین شهری است که از ظرفیت زندانیان برای این کار استفاده کرده است.

وی هرس جوان سازی درختان توت و نارون، گلکاری و آذین بندی شهر با بیش از هزار فلاورباکس برای اولین بار از دیگر اقدامات انجام شده در آستانه نوروز برشمرد.

جانشین رئیس ستاد خدمات سفر شهر اصفهان گفت: ویژه برنامه تلویزیونی با پخش زنده از گلستان شهدا و حاشیه پل خواجو و حضور شخصیت‌های مطرح کشوری در شب سال نو از سیمای استانی پخش خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین برنامه‌ای برای رصد هلال ماه و شروع ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده که سوم فروردین ماه سال جدید از سال ۲۰ تا ۲۳ به طور زنده از میدان امام خمینی (ره) پخش خواهد شد.

افزایش پارکینگ‌های اصفهان در ایام نوروز

بقایی افزود: در کمیته ترافیک نیز تمهیدات افزایش پارکینگ‌ها، ساعات مترو و تعبیه پارک سوار در نظر گرفته شده است، ستاد دائمی سفر از ۱۴۰۱ شکل گرفته و ساختار منظمی خواهد داشت و این ستاد در کلیه فعالیت‌های شهرداری محور قرار می‌گیرد و تصمیمات آن در گردشگری و مسافربری و خدماتی نیز دخیل می‌شود.

وی با اشاره به اتوبوس‌های گردشگری مخصوص مسافران، تصریح کرد: تعدادی اتوبوس در باغ فدک و سطح شهر برای مسافران قرار داده شده که تنها در ایستگاههای گردشگری توقف دارند؛ همچنین ۲۲ عنوان برنامه فرهنگی با محورهای مختلف، جزءخوانی در چهارباغ و برگزاری محفل بین‌المللی قرآن داریم، روئیت هلال ماه در نظر گرفته شده اغلب برنامه‌ها در شب برگزار می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با تاکید بر هوشمندی‌سازی و مکانیزه شدن شهر به عنوان مؤلفه اصلی مدیریت شهری بیان داشت: نرم افزار «اصفهان من» تجمیع فعالیت‌های مورد نیاز شهروندان و مسافران را مرتفع خواهد کرد و این اپلیکیشن محور فعالیت‌های تبلیغاتی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانی در ایام نوروز تلاش شبانه‌روزی دارند، تصریح کرد: در بین چادرها مسافرتی برای اکسیژن و عدم آتش سوزی رصد دائمی صورت می‌گیرد و ۲۸ هزار و ۲۰۰ چادر در سال گذشته داشتیم که از این میان هزار و ۹۱۳ کپسول از چادرها خارج شد.

ضعف زیرساخت‌ها را با فعالیت نیروها پوشش دادیم

بقایی در خصوص دفع آب‌های سطحی که عنوان آن به استحصال آب‌های سطحی تغییر یافته، گفت: زیرساخت‌های شهری بر اساس بارش ۲۰ میلیمتر بر ثانیه آماده شده و بارش چند هفته پیش در ۲روز متوالی حدود ۹۲ میلیمتر و تقریباً سنگین برآورد شد، از این رو ضعف زیرساخت‌ها را با فعالیت نیروها پوشش دادیم.

معاون محیط زیست خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره تصفیه پساب، گفت: تصفیه پساب به ویژه برای فضای سبز از برنامه‌های در دستور کار است که نمون‌های از آن با شرکت‌های دانش بنیان دنبال می‌کنیم.

وی تغییر تقویم به روزهای هفته و حذف جمعه از رویکرد جدید جمع آوری زباله دانست و افزود: تفکیک زباله و جمعآ وری مجزای تفاله چای دنبال می‌شود و شهروندانی که پسماند خشک را به شهرداری تحویل دهند به ازای ۵۰ کیلو یک میلیارد ریال بیمه حوادث و آتش سوزی را دریافت می‌کنند.

بقایی ادامه داد: در خصوص منازل استیجاری از دو ماه پیش، اتحادیه املاک فراخوان دادند و همه منازل از طرف املاک و آتش نشانی بررسی می‌شود و قولنامه استیجاری نوشته می‌شود.

مدیر روابط عمومی شهرداری اصفهان نیز با اشاره به شعار «شهر رمضان شهر زندگی» گفت: ۹۵۹ سازه تبلیغاتی در سال گذشته وجود داشته و امسال نیز قرار است این میزان افزایش و به ستاد تبلیغاتی کمک کند.

وی افزود: زیرساخت تابلوهای چهاروجهی با معرفی شهدا در دستور کار است و بیش از ۲ هزار پرچم در سطح شهر نصب خواهد شد.