همدلی مدیران استانی و شهری برای جریان پایدار آب در زاینده‌رود/ ناوگان اتوبوس‌رانی اصفهان ۲ برابر شد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:در حوزه‌های مختلف حمل و نقل شهری تلاش‌های فراوانی صورت گرفت و شرایط نسبت به سال قبل و ابتدای سال ۱۴٠۱ بهتر شد و به ناوگان اتوبوس‌رانی نزدیک به ۲ برابر افزوده شد و قرار است این روند ادامه داشته باشد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمد نورصالحی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در آخرین جلسه علنی شورای اسلامی شهر در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: با توجه به اینکه مصوبات کمیسیون‌ها رسیده بود، به این نتیجه رسیدیم با همت اعضا در آخرین روز کاری سال ۱۴٠۱ جلسه امروز را برگزار کنیم.

به نوشته فارس؛ وی با اشاره به آنچه که در سال ۱۴٠۱ گذشت، افزود: سال ۱۴٠۱ علیرغم برخی مشکلات کشور و مرم از نظر اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی که از دشمنی‌های دشمنان انقلاب اسلامی نشأت می‌گیرد سال پربرکتی بود.

نورصالحی با بیان اینکه با تلاش و کوشش مردم و مسؤولان سال ۱۴٠۱ به پایان رسید و امید است سال ۱۴٠۲ برای تمام مردم سالی پرخیر برکت، سرشار از امید باشد، عنوان کرد:در سال ۱۴٠۱ موضوع اصلی استان جریان پایدار آب زاینده‌رود بود که تلاش بسیاری از سمت مدیران استان، اعضای شورا و کمیسیون آب و مناطق کم برخوردار انجام شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد:برخی از پروژه‌های انتقال آب آغاز شد و از سال آینده نیز پروژه‌های دیگری کلید می‌خورد و امید است همانطور که در این مدت آب در زمان طولانی‌تری نسبت به قبل جریان دارد، سال آینده نیز شاهد استمرار جریان آب زاینده رود باشیم.

وی با یادآوری اینکه گرچه روزهای اخیر روزهای پاکی بوده اما نباید فراموش کنیم تهدید آلودگی از نواحی صنایع آلاینده وجود دارد و امید است در نیمه اول سال مسوولان ملی و استانی در این باره تدبیر کنند،اظهار کرد: مهم‌ترین راه این است که صنایع آلاینده در شعاع بالاتر ۵٠کیلومتر منتقل و به جای آن شهرک‌های علمی تحقیقاتی و دانش‌بنیان مستقر شوند.

نورصالحی با تأکید بر اینکه با تلاش مجموعه مدیران شهری تا حدودی به اهداف پیش‌بینی شده رسیدیم هرچند به‌دلیل تنش‌ها و تحولات اقتصادی به تمام اهداف مد نظر شورا نرسیدیم، گفت: برنامه‌ریزی‌های بهتری برای بودجه ۱۴٠۲ خصوصا در حوزه حمل و نقل شهری پیش‌بینی شده است هرچند در سال جاری نیز تلاش‌هایی صورت گرفت اما نیاز شهر بیش از این موارد است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اهمیت حوزه حمل و نقل عمومی بیان داشت: در حوزه‌های مختلف حمل و نقل شهری تلاش‌های فراوانی صورت گرفت و شرایط نسبت به سال قبل و ابتدای سال ۱۴٠۱ بهتر شد و به ناوگان اتوبوس‌رانی نزدیک به ۲ برابر افزوده شد و قرار است این روند ادامه داشته باشد اما باید تلاش بیشتری صورت بگیرد و این امر تلاش مدیریت شهری و دیگر دستگاه‌ها از جمله راهور را می‌طلبد.

وی با اعلام اینکه یکی از برنامه‌ریزی‌ها این است که بخش قابل توجهی از قطعه شمالی خط ۲ مترو در سال ۱۴٠۳ به پایان برسد که باید پایه‌گذاری آن در سال ۱۴٠۲ اتفاق بیفتد، خاطرنشان کرد: در سال ۱۴٠۲ باید تمام ایستگاه‌های شمالی خط ۲ فعال شود تا در پایان سال ۱۴٠۳ این ایستگاه‌ها به بهره‌برداری برسد.

نورصالحی اظهار داشت: در حوزه شهرسازی تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا فرایندهای صدور پروانه غیرحضوری، تسهیل و تسریع شود اما باید تلاش‌ها درحوزه هوشمندسازی به خوبی انجام شود تا مردم تغییرات را به‌صورت ملموس حس کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تأکید کرد: علیرغم گرانی‌ها در حوزه تملک و هزینه‌های اجرا در حوزه عمرانی پروژه‌ها به خوبی پیش رفت هرچند تلاش بیشتری در سال آینده انجام خواهد شد.

وی توضیح داد: آنچه که در بودجه ۱۴٠۲ تصویب شد و به تایید رسید، تکمیلی پروژه‌های ۱۴٠۱ و پروژه‌های جدید است و در مجموع امید است در سال آتی به تمام اهداف خصوصا در حوزه درآمدی برسیم و تحولات قابل توجهی رقم بخورد.

نورصالحی با یادآوری اینکه در سال ۱۴٠۱ حداقل ۱٠ جلسه مشترک با نمایندگان شهرستان داشتیم که دستاورهای خوبی داشت و امید است در آینده ادامه باشد و از طرفی این جلسات با دیگر مسؤولان رقم بخورد، عنوان کرد: در سال ۱۴٠۱ تنها یک جلسه اختصاصی شورا و مجوعه مدیریت استان داشتیم و امید است در سال آینده این موضوع وضعیت بهتری داشته باشد.