اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن در نوروز در چهار محور پر تردد استان اصفهان

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان از اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن در نوروز۱۴۰۲ در چهار مجتمع خدماتی رفاهی استان اصفهان خبر داد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فرزاد دادخواه مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان با اشاره به آغاز طرح نوروز ۱۴۰۲ از ۲۴ اسفند ماه سال جاری اظهار کرد: با توجه به ضرورت برنامه‌ریزی و اتخاذ تمهیدات اثربخش برای ارتقای ایمنی سفرهای برون شهری و کاهش حوادث رانندگی، اجرای طرح پویش همراهان سفر ایمن در نوروز در حال اجراست.

به نوشته فارس؛ وی افزود: طرح پویش فرهنگی-ایمنی با عنوان «پویش همراهان سفر ایمن » با شعار «سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما» از ۲۴ اسفند سال جاری آغاز و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ به مدت ۲۱ روز متوالی در مجتمع‌های منتخب شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه، اردستان، نایین و شهرضا برگزاری می‌شود.

دادخواه تصریح کرد: در این پویش تلاش می‌شود با استفاده از کلیه ظرفیت‌های مذهبی و فرهنگی و هنری ضمن ترویج شعائر دینی و ارتقا فرهنگ رانندگی، مردم را به رعایت نکات ایمنی ساده که جان رانندگان و سرنشینان را حفظ می‌کند، ترغیب کنند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان با بیان اینکه در این پویش بر ۱۰ موضوع حواس پرتی( استفاده از موبایل، خوراکی )، خستگی و خواب آلودگی، عجله و شتاب در رانندگی، رانندگی در شرایط خاص ( مه، برف، باران، باد و گرد و غبار)، لزوم توجه به ایمنی و الزامات تعمیر و نگهداری مناسب خودرو، آشنایی با اصول رانندگی در آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و راه‌های فرعی و روستایی تأکید شده است.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها از افزایش تردد و افزایش تعداد سفرها به استان اصفهان حکایت دارد و لذا برای ارتقای ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی استان اصفهان از ماه‌های پیش تمهیداتی اندیشیده و اقدامات مؤثری انجام شده و به طور مستمر در حال انجام است.

دادخواه گفت: به کارگیری هنر در خدمت ایمنی یکی از اهداف این پویش به شمار می‌آید و امیدواریم این برنامه‌های فرهنگی نقش مهمی در کاهش تصادفات رانندگی ایفا کند.