روزنامه دانشگاه آزاد مادر کیان پیرفلک را مقصر مرگ کیان دانست

خانم مولایی‌راد گفته است: «گفتم میثم بیا زود بریم؛ ساعت شش تیراندازی شروع می‌شود!» ایشان از کجا می‌دانستند ساعت شش قرار است تیراندازی شود؟

به گزارش سایت خبری مدارا؛ می‌خواهیم بار دیگر حادثه تلخ شهادت کیان پیرفلک را با درنظر گرفتن پارادایم‌های فوق تحلیل کنیم. گزارش‌های خبری مختلف از محل حادثه حاکی از آن است که شواهدی از قبیل اظهارات افراد حاضر در میدان، فیلم‌های دوربین مداربسته و اطلاعات اولیه از بازداشت‌شده‌هایی که گفته شده در حین فرار از مرز دستگیر شده‌اند همگی بر تروریستی بودن عملیات گواهی می‌دهد.

به نوشته ارگان رسانه ای دانشگاه آزاد، روزنامه فرهیختگان، حتی تصاویر مخابره‌شده از شب حادثه در ایذه نشان می‌دهد شماری از تروریست‌‌های وهابی در این شهر مشغول جولان بوده‌اند و درحالی‌که یک نیروی حافظ امنیت را برهنه می‌کردند، یکی از آنها گفته است: «رافضی را بکشید!» درحالی‌که همه‌چیز از تروریستی بودن واقعه حکایت دارد، سه اتفاق به فاصله چند ساعت به یکباره روایت صحیح را زیر سوال می‌برد. نخست زینب مولایی‌راد، مادر کیان در مراسم تشییع پیکر کیان اعلام می‌کند که گلوله‌ها از اسلحه ماموران شلیک شده است. او می‌گوید ماموران برای امنیت‌شان به آنها توصیه کرده‌اند که به سمت اغتشاشگران نروند و هنگامی که دور زدند همان‌ها به ماشین‌شان تیراندازی کرده‌اند.

دوم، سجاد پیرفلک عموی کیان در گفت‌وگویی در پاسخ به این سوال که چه افرادی به سمت خودروی حامل خانواده پیرفلک آتش گشوده‌اند، ماموران را مقصر دانسته و به اظهارات «مادر کیان» به‌عنوان منبع گفته‌هایش اشاره می‌کند.

سوم، در این میان حجت‌الله درویش‌پور نماینده سابق ایذه که گفته می‌شود از بستگان شهید کیان پیرفلک است، در شبکه خبر حاضر شده و حضور موتورسواران در صحنه را انکار می‌کند. جالب اینکه از وی پرسیده می‌شود منبع خبر کجاست و وی پاسخ می‌دهد: «مادر کیان.» حال که رد همه ابهامات و شبهات به مادر کیان ختم می‌شود، چند سوال مهم از وی داریم؛ نخست، ایشان گفته است از جلوی ماموران رد شده‌اند و ماموران به آنها گفته‌اند برگردید. چگونه کسی که برای حفظ جان یک خانواده جلوی آنها را گرفته می‌تواند به آنها شلیک کند؟ دوم، خانم مولایی‌راد گفته است: «گفتم میثم بیا زود بریم؛ ساعت شش تیراندازی شروع می‌شود!» ایشان از کجا می‌دانستند ساعت شش قرار است تیراندازی شود؟ سوم، اگر ایشان می‌دانستند که آن ساعت آن منطقه آماج آشوب و تیراندازی است، چطور کودک خود را به کانون حادثه برده؟ آیا همان‌طور که فیلم منتشرشده از محل حادثه نشان می‌دهد، ایشان احتمال نمی‌دهند تروریست‌های درگیر با ماموران به روی خودروی‌شان آتش گشوده باشند؟