کی روش: دوست دارم در فینال با پرتغال بازی کنیم

​سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از تیم ملی فوتبال کشورش پرتغال به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی این دوره از جام جهانی یاد کرد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ کارلوس کی‌روش با تمجید از پیشرفت مهدی طارمی، در پاسخ به سوالی درباره جنجال‌های پیرامون مهاجم پورتو و اتهامات مربوط به شبیه سازی، تاکید کرد که حضور طارمی در پورتو به طور طبیعی باعث ایجاد خصومت در بین رقیبان می‌شود. ما بازیکن مهم‌تری از او داریم که همان تیم است.

به گزارش ایسنا، به نقل از رکورد، کی‌روش گفت:

*در پرتغال، وقتی برای پورتو گل می‌زنید، قلب سه یا چهار میلیون هوادار دیگر تیم‌ها را می‌شکنید. وقتی برای اسپورتینگ گل می‌زنید، خیلی‌های دیگر را متاثر می‌کنید. این برای یک بازیکن طبیعی است. طارمی در پرتغال بسیار موفق است و بازیکنی عالی بوده و طبیعی است که مطبوعات لیسبون از طارمی خوش‌شان نیاید (می‌خندد). همیشه همین‌طور بوده است. 

*دوست دارم در صورت صعود ایران به فینال جام جهانی ۲۰۲۲‌، با پرتغال بازی کنیم (با خنده)؛ البته با احترام به دوستم پائولو بنتو (سرمربی کره جنوبی).

*من کمی از این جریانات (وضعیت رونالدو در منچستر یونایتد) دور هستم. این اتفاقات من را شگفت‌زده نمی‌کند. محیط کار، مانند زندگی، پیشرفت خود را دارد. قرارداد با کریستیانو به عنوان عنصری که می‌تواند وارد باشگاه شود تا فلسفه سال‌های اخیر را تغییر دهد اتفاق خوبی بود ولی در یونایتد سه باشگاه از یونایتد خیلی جلوترند. شما نمی‌توانید این را در شش ماه یا یک سال درست کنید، چهار تا هفت سال طول می‌کشد. نمی‌توان یک بازیکن ۳۷ ساله را به همان شکلی که یک بازیکن ۲۰ ساله مدیریت کرد.

*سعی می‌کنیم تمام تلاش خود را برای کسب امتیاز انجام دهیم. همیشه تلاش می‌کنیم و بازی به بازی پیش می‌رویم. درباره پرتغال باید بگویم که هرگز این همه بازیکن فوق‌العاده در یک تیم گرد هم نیامده‌اند. این بار پرتغال همه شرایط را دارد. آیا می‌تواند قهرمان شود؟ بله. همه می‌توانند، اما پرتغال فرمول انفجاری دارد. ما همیشه بازیکنان بزرگی داشتیم ولی الان تجربه هم داریم.