ناصر تکمیل‌همایون مورخ و پژوهشگر تاریخ و جامعه‌شناسی درگذشت

ناصر تکمیل‌همایون، مورخ و پژوهشگر تاریخ و جامعه‌شناسی، تهران‌پژوه و از چهره‌های برجسته ملی، درگذشت. مراسم وداع با ایشان ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تهران برگزار می‌شود و پیکر این استاد صبح جمعه از عالی‌قاپو در قزوین تشییع خواهد شد.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ناصر تکمیل‌همایون، مورخ و پژوهشگر تاریخ و جامعه‌شناسی، تهران‌پژوه و از چهره‌های برجسته ملی، امروز صبح، ۲۵ آبان ۱۴۰۱ پس از مدتی بیماری، در بیمارستان طالقانی تهران درگذشت.

تکمیل‌همایون زاده ۲۵ آبان ۱۳۱۵ در قزوین بود، در سال‌های پر فراز و نشیب زندگی، علاوه بر اخذ مدرک دکتری تاریخ و جامعه‌شناسی در فرانسه، همواره به عنوان یک کنش‌گر ملی و مدنی ابتدا در فرانسه و سپس در تهران فعالیت‌های سیاسی خود را پی‌گرفت. وی از دهه ۷۰ به عنوان استاد تاریخ در پژوهشگاه علوم انسانی مشغول به کار شد و نهایتا با استاد تمامی بازنشسته شد.

در مراسم بزرگداشت وی که به مناسبت ۸۰ سالگی ایشان برگزار شد، ده‌ها چهره دانشگاهی، ملی و مذهبی از تلاش‌های علمی، فرهنگی و مدنی از او تقدیر کردند. او در ماه‌های اخیر که بیماری‌اش شدت یافته بود اصرار داشت که در ایران باشد تا در وطن جان دهد و در خاک وطن آرام گیرد. وی بنا به وصیت خودش در قزوین و در کنار مادرش به خاک سپرده می‌شود.

ناصر تکمیل‌همایون مورخ و پژوهشگر تاریخ و جامعه‌شناسی درگذشت/ اعلام جزئیات مراسم وداع

انتشارات نگارستان اندیشه که افتخار نشر آخرین آثار ایشان را داشته این واقعه را به خانواده، همه دوستان، علاقه‌مندان، شاگردان ایشان تسلیت می‌گوید. مراسم وداع با ایشان در تهران ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی واقع در اتوبان کردستان برگزار می‌شود و پیکر این استاد صبح جمعه از عالی‌قاپو در قزوین تشییع خواهد شد.