روزنامه همشهری مدعی شد: با شروع اعتراضات از ۸۲ استارت‌آپ باج‌گیری شده است

روزنامه همشهری نوشت: طی ۲ ماه اخیر حدود ۸۲ استارت‌آپ، کسب‌وکار آنلاین و حتی مجموعه‌های زنجیره‌ای به نوع هدف باجگیرهای سایبری قرار گرفته‌اند.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ روزنامه وابسته به شهرداری تهران در گزارشی مدعی شده از زمان شروع اعتراضات تا به امروز ۸۲ استارت‌آپ، کسب‌وکار آنلاین و مجموعه‌های زنجیره‌ای هدف باجگیری قرار گرفته‌اند.

نویسنده در این گزارش نوشته است: اطلاعاتی که به‌دست همشهری رسیده، حاکی از این موضوع است که طی ۲ماه اخیر حدود ۸۲استارت‌آپ، کسب‌وکار آنلاین و حتی مجموعه‌های زنجیره‌ای به نوع هدف باجگیرهای سایبری قرار گرفته‌اند. براساس گزارش‌های منابع آگاه تاکنون حداقل ۳ کسب‌وکار آنلاین با ترس از ضرر هنگفت مبالغ ۶۰۰، ۲۰۰ و ۱۰۰میلیون تومان را پرداخت کرده‌‌اند. اطلاعات به‌دست آمده نشان می‌‌دهد که مدیران این استارت‌آپ‌‌ها به ناچار این مبالغ را پرداخت کرده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است: این شبه‌کمپین‌ها که مشخص نیست چه کسانی پشت آنها قرار دارند و هدفشان چیست، با سوءاستفاده از احساسات مردم، بخشی دیگر از همین مردم را هدف قرار دادند. یکی از این اکانت‌ها که روی چشمان عکس پروفایل خود خط قرمز کشیده است، مدعی شد که درباره سهامداران یک استارت‌آپ معروف تحقیقات مفصلی کرده است. هر چند نتیجه تحقیقات این اکانت نتیجه مشخصی به همراه ندارد، با استفاده از یک تصویرسازی که از لوگوی این استارت‌آپ خون می‌چکد، مردم را تهییج و ترغیب به تحریم آن می‌کند.