کد خبر : 206372
انتشار : ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - 05:48
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

برای تخصیص بودجه در حوزه آسیب‌های اجتماعی باید فکر بهتری شود

مدیرکل امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید فکر بهتری برای نظام تخصیص بودجه در حوزه آسیب‌های اجتماعی انجام شود، گفت: برای سال ۱۴۰۱ با توجه به مسائل و آسیب‌هایی که موجود است، نوع برنامه‌ریزی برای تخصیص منابع باید به گونه‌ای باشد که فرصت کافی برای اجرا و ارزیابی برنامه‌ها وجود داشته باشد.

برای تخصیص بودجه در حوزه آسیب‌های اجتماعی باید فکر بهتری شود

محمدرضا پویافر در جمع خبرنگاران در اهواز در خصوص فعالیت‌های انجام شده برای کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های خوزستان و دغدغه بخش‌های مختلف مردم به منظور کمک برای مواجهه بهتر با آسیب‌ها و مسائل اجتماعی و پیشگیری از این آسیب‌ها، امروز جلسه‌ای در این راستا برگزار شد تا از نزدیک در جریان برنامه‌ها قرار بگیریم و برای رفع برخی مشکلات و چالش‌ها کمک کنیم.

وی افزود: دولت از سال‌های قبل اقداماتی از طریق ایجاد پنجره واحد خدمات حمایتی انجام می‌داد که این اقدامات در حال توسعه هستند. همچنین هم‌افزایی و ارتباط دستگاه‌های مسئول در حوزه آسیب‌های اجتماعی بسیار مهم است زیرا ارتباط بین برنامه‌ها و سیاست‌های مختلف در این حوزه به جزیره‌ای نبودن برنامه‌های موجود و بین بخشی بودن کار کمک می‌کند.

مدیرکل امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با ارزیابی مداوم برنامه‌های اجرا شده و در صورت لزوم، فرآیند اقدامات برای اثرگذاری بهتر اصلاح می‌شود که این کار و اصلاح برخی اسناد بالادستی در حال انجام است تا هم‌افزایی دستگاه‌های مسئول بیشتر شود و بخش نظارت و ارزیابی نیز تکمیل شود و بهبود یابد.

پویافر تصریح کرد: باید فکر بهتری برای نظام تخصیص بودجه در حوزه آسیب‌های اجتماعی انجام شود. برای سال ۱۴۰۱ با توجه به مسائل و آسیب‌هایی که موجود است، نوع برنامه‌ریزی برای تخصیص منابع باید به گونه‌ای باشد که فرصت کافی برای اجرا و ارزیابی برنامه‌ها وجود داشته باشد.

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط:
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم
نامزد خبرگان: باید برای رفع مشکلات خوزستان جانفشانی کنیم

نامزد ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه خوزستان گفت: همه در هر جایگاهی که هستند باید برای رفع مشکلات این استان جانفشانی کنیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است