کد خبر : 205502
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - 17:19
دسته‌بندی : سیاسی، اسلاید
چاپ

ادعای جدید از آتش سوزی در زندان اوین/ علیرضابیگی: آتش‌سوزی اوین مربوط به اعتراضات در بند ۲۰۹ است

احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس گفت اعتراضات در زندان اوین از بند 209، وزارت اطلاعات آغاز شد.

ادعای جدید از آتش سوزی در زندان اوین/ علیرضابیگی: آتش‌سوزی اوین مربوط به اعتراضات در بند ۲۰۹ است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز و اذرشهر در مجلس یازدهم  درباره آتش‌سوزی و اعتراضات در زندان اوین گفت:  آتش سوزی زندان اوین تا جایی که می‌دانم مربوط به اعتراضاتی است که در بند ۲۰۹ زندان اوین صورت گرفته است.

-بیش از دو هفته است که  درخواست کرده‌ایم امکان بازدید نمایندگان مجلس را از بازداشتگاه‌ها و زندانهایی که بازداشت شدگان حوادث اخیر نگهداری می‌شوند به دلیل صیانت از حقوق ملت فراهم کنند و همچنان منتظریم. چرا که این مصوبه کمیسیون امور داخلی و شوراها است به دلیل مسئولیتی که در این باره بر عهده دارد، اما هنوز موفق نشده ایم.

-مجلس هم به سمت تعطیل شدن ده روزه پیش می‌رود و حتما در این فرصت هم این اتفاق و بازدید در این فرصت محقق نخواهد شد.

-در کمیسیون داخلی می‌خواستیم درجریان تجزیه و تحلیل انگیزه‌ها و افرادی که با انگیزه های مختلف در این تجمعات حضور داشتند قرار بگیریم و به خانواده‌ها اطمینان خاطری داده شود که از جهت نظارتی مجلس به تکلیفش عمل کرده و عمل می‌کند.

-باید مسئولین اجرایی در این باره پاسخ دهند اما از بعد نظارتی مجلس در این باره هنوز گزارشی دریافت نکرده‌ایم که موضوع چه بوده است. ما هم دلنگرانیم. درست است که اعتراضات صورت گرفته و افرادی دستگیر شده‌اند و حتما باید به جرائم آنها رسیدگی شود. اما حتما انها هم دارای حق و حقوقی هستند که باید به این حقوق احترام گذاشته شود و از این حقوق صیانت شود و این وظیفه مجلس است.

-به جهت سوابقی هم که در خصوص زندان‌ها وجود دارد حتما این نظارت مجلس مورد تاکید است و دلنگرانی مردم و خانواده های بازداشتی‌ها نگرانی های به حقی دارند و از مجلسی‌ها انتظار دارند به این موضوع ورود کنند.

-اصرار داریم که بازدید نمایندگان از زندان‌ها و خصوصا بازداشتگاه های بازداشت شدگان وقایع اخیر صورت بگیرد. این محل نگرانی ما است که پس از دو هفته که این موضوع را در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تصویب کرده‌ایم و از دستگاه قضا خواسته ایم، اما محقق نشده است.

-ممکن است این مطالبه گری ما مطلوب کسی نباشد و با شکایت های این چنین روبه‌رو شویم که مهم نیست. اما باید طبق تکالیف نمایندگی خود عمل کنیم و مردم هم باید اطمینان خاطر داشته باشند که نمایندگانشان برای استیفای حقوق آنها تلاش می‌کنند. اگر به این موضوع پاسخ داده نشود حتما اسباب نگرانی بیشتر مردم را فراهم خواهد کرد.

اخبار مرتبط:
ظریف: ۴۰۰ نفر گزینه‌های پیشنهادی برای وزارت در دولت پزشکیان را بررسی می‌کنند / هیچ نامزدی، برای هیچ مسئولیتی، نهایی نشده است
ظریف: ۴۰۰ نفر گزینه‌های پیشنهادی برای وزارت در دولت پزشکیان را بررسی می‌کنند / هیچ نامزدی، برای هیچ مسئولیتی، نهایی نشده است

«محمدجواد ظریف» معیار‌ها و روند انتخاب اعضای کابینه «مسعود پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب را تشریح کرد. ظریف تاکید کرد: «تا به امروز هیچ مسئولیتی در دولت پزشکیان تعیین نشده است. حتی هیچ نامزدی، برای هیچ مسئولیتی، نهایی نشده است. همه نامزد‌ها از درون این کمیته‌ها به دکتر پزشکیان پیشنهاد خواهد شد و در نهایت این رئیس‌جمهور است که حق دارد افراد مورد نظر را انتخاب و به مجلس معرفی کند.»

نیاز به کارگزاران جدید است / اصلاحات به تغییر نسل نیاز دارد
نیاز به کارگزاران جدید است / اصلاحات به تغییر نسل نیاز دارد

در ایام انتخابات، شاهد تجمعات متعدد جوانان در شهرهای کشور بودیم که تلاش می‌کردند به سهم و اندازه خود، برای ایران کاری بکنند. یکی از این شهرها مشهد بود. جوانانی که به میدان و خیابان می‌آمدند و با پوستر و پلاکارد توجه عابران و خودروهای عبوری را به مساله انتخابات جلب می‌کردند.

اکونومیست: شاید پزشکیان تابوی وزیر زَن و اهل تسنن را بشکند
اکونومیست: شاید پزشکیان تابوی وزیر زَن و اهل تسنن را بشکند

اکونومیست سرمقاله‌ای درباره انتخاب پزشکیان نوشته و گفته: انتخاب مسعود پزشکیان، متخصص قلب و عروق اصلاح‌طلب، به عنوان رئیس‌جمهور ایران باعث شادی شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است