کد خبر : 205368
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - 02:34
دسته‌بندی : خوزستان
چاپ

۳۵ درصد نازل جایگاه‌های سوخت در خوزستان از مدار عملیات خارج هستند

رییس انجمن صنفی جایگاه داران سوخت خوزستان گفت: حدود ۳۵درصد نازل های سوخت جایگاه‌های استان به دلیل خرابی قطعات سامانه هوشمند از مدار عملیات خارج هستند.

۳۵ درصد نازل جایگاه‌های سوخت در خوزستان از مدار عملیات خارج هستند

ابراهیم الباجی افزود:در حوزه عملیاتی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز از ۲ هزار و ۱۲۶ نازل سوخت ، ۸۰۰ نازل غیرفعال و از رده خارج هستند.

وی ادامه داد: در حوزه عملیاتی شرکت پخش فرآورده‌های منطقه آبادان نیز از مجموع ۸۷۰ نازل ۲۵۰ نازل سوخت غیرفعال هستند.

وی گفت: با وجود پرداخت هزینه‌ زیاد برای تعمیر و نگهداری نازل‌های معیوب، جایگاه‌داران خوزستانی همچنان از غیرفعال بودن نازل‌های سوخت ناخرسند هستند و این موضوع زمان سوخت‌گیری خودروها را افزایش داده است.

عضو هیات مدیره کانون جایگاه داران سوخت کشور با بیان اینکه سامانه‌های هوشمند سوخت عموما وارداتی هستند خواستار ورود شرکت‌های دانش بنیان برای بومی سازی سامانه های هوشمند سوخت در جایگاه‌های سوخت شدند.

الباجی در ادامه یکی از دلایل معیوب شدن سامانه هوشمند سوخت در خوزستان را گرما و غبارآلودگی هوا بیان کرد و افزود: جایگاه داران خوزستانی از ناحیه خرابی سامانه هوشمند سوخت متحمل ضرر و زیان‌ زیادی شده‌اند چون نمی‌توانند از سرمایه خود به خوبی استفاده کنند و به تبع آن درآمد آنان کاهش یافته است.

رییس انجمن صنفی جایگاه داران سوخت خوزستان گفت: عمر مفید بیشتر سامانه‌های هوشمند سوخت در جایگاه‌های سوخت در خوزستان به پایان رسیده و تعمیر آنان اقتصادی و به صرفه نیست و باید تعویض و نوسازی شوند.

وی خواستار توجه ویژه مسوولان به ویژه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران برای فعال کردن سامانه هوشمند همه نازل های سوخت در خوزستان شد و افزود: جایگاه‌های سوخت استان در شرایط بسیار نامساعد جوی به مردم خدمت می‌کنند و هزینه آنان نسبت به سایر مناطق سردسیر بیشتر و سود آنان کمتر است.

به گزارش ایرنا در استان خوزستان ۲ شرکت منطقه‌ای پخش فرآورده‌های نفتی اهواز و آبادان به صورت مستقل فعال هستند. منطقه اهواز مسوولیت توزیع و راهبری سوخت در مناطق شمالی ، میانی ، غرب و شمال شرق، و منطقه آبادان مسوولیت توزیع سوخت در مناطق جنوبی و نوار ساحلی استان را برعهده دارد.

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط:
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان
سالی ماندگار و نقطه عطف فولاد خوزستان

با بهره برداری از جاده قلعه چنعان، فولاد خوزستان گام مهم دیگری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود برای رفاه مردم منطقه برداشت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است