کد خبر : 205192
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - 10:08
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: با اغماض و رأفت با بازداشتی‌ها برخورد شده است

نماینده تهران در مجلس گفت: در میان بازداشت شدگان تقریبا تمامی افرادی که سابقه قبلی یا بزه انتسابی نداشتند آزاد شدند و به نظرم در زمینه آزادی افراد بازداشت شده روند خوبی در جریان است.

نماینده مجلس: با اغماض و رأفت با بازداشتی‌ها برخورد شده است

به گزارش سایت خبری مدارا؛اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درخصوص روند نگهداری از بازداشت‌شدگان دانش‌آموز و دانشجو طی ناآرامی‌های اخیر گفت: من به شخصه پیگیر این مساله بودم و هستم و براساس اخبار و اطلاعاتی که دارم تا روزهای اخیر کاملا با اغماض و رأفت با این افراد برخورد شده است.

وی ادامه داد: مبنا هم این بود که با توجه به دستور اکید حضرت آقا و رئیس قوه قضائیه افراد بازداشت شده تفکیک شوند و طبیعتا هم همینطور است. یعنی باید میان افرادی که برای مثال تحت تاثیر اخبار جعلی و فشار رسانه‌ای یا فشار هم‌سالان به خیابان آمدند و اقداماتی انجام دادند با کسانی که آشوبگر بودند، تخریب کردند و دست به اعمال مجرمانه زدند، یک تفاوت و تمایز قائل شد. درخصوص دانشجویان و دانش آموزان هم که من پیگیری کردم و در جریان روند کار هستم، اکثریت آزاد شده‌اند.

شاکری افزود: بنابراین در میان بازداشت‌شدگان تقریبا تمامی افرادی که سابقه قبلی یا بزه انتسابی نداشتند، آزاد شدند و به نظرم در زمینه آزادی افراد بازداشت شده روند خوبی در جریان است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه بیان کرد: اکثریت افرادی که در بازداشت هستند و زمینه آزادی آن‌ها فراهم نشده احتمالا دارای جرائم سنگینی بوده‌اند. مطمئن هستم که در مراجع قضایی هم تمام موازین رعایت می‌شود و اینطور نیست که فکر کنیم مثلا بنا بر این است که برخورد تندی با این‌ها شود.

شاکری همچنین عنوان کرد: یک مساله دیگر بحث موازین قانونی دانشگاه است، یعنی ممکن است افرادی قواعد آموزشی دانشگاه را زیر پا گذاشته باشند که این مساله باید درون دانشگاه و بر اساس مقررات آموزشی دانشگاه رسیدگی شود.

وی ابراز داشت: در مجموع به‌نظر من کار با روند خوبی دارد مدیریت می‌شود و اگر مشکلی پیش بیاید ما حتما دخالت می‌کنیم.

اخبار مرتبط:
جلسه مهم پزشکیان و تیم اقتصادی‌اش درباره یارانه‌ها
جلسه مهم پزشکیان و تیم اقتصادی‌اش درباره یارانه‌ها

داود منظور پس از دیدار با رئیس جمهوری منتخب گفت: ما به عنوان مشاور حتما در خدمت پزشکیان خواهیم بود و قرار بر این شد؛ در باب مواردی که ایشان صلاح بدانند، مجددا خدمتشان برسیم.

علی بیگدلی: با رفتن بایدن، وضعیت ترامپ بهتر شد
علی بیگدلی: با رفتن بایدن، وضعیت ترامپ بهتر شد

تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: با رفتن بایدن وضعیت ترامپ بهتر خواهد شد زیرا او سابقه کار اجرایی زیادی داشته است و مورد توجه مخاطبان دموکرات‌ها بود ولو به طور نسبی اما خانم هریس آن توان لازم را ندارد.

پزشکیان از اظهاراتِ روز یکشنبه‌اش عقب‌نشینی کرد؛ تحریمی‌ها هم برای عزت کشور به صحنه بیایند
پزشکیان از اظهاراتِ روز یکشنبه‌اش عقب‌نشینی کرد؛ تحریمی‌ها هم برای عزت کشور به صحنه بیایند

رئیس جمهوری منتخب اظهار داشت: بار سنگینی روی دوش‌های خودم احساس می‌کنم که تحمل آن سخت است یکی از مشکلات من این است که همه می‌خواهند با من ملاقات کنند، من چگونه باید پاسخ همه را بدهم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است