کد خبر : 204501
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۲۰ - 16:22
دسته‌بندی : سیاسی، اخبار ویژه
چاپ

دادستان تهران: کیفرخواست ۶۰ پرونده مربوط به ناآرامی‌ها در تهران صادر شده است

دادستان عمومی و انقلاب تهران درباره آخرین وضعیت پرونده ناآرامی‌های اخیر در پایتخت گفت: برای ۶۰ پرونده کیفرخواست صادر شده و هدف این است تا ظرف هفته آینده این پرونده‌ها بررسی و به دادگاه ارسال شود.

دادستان تهران: کیفرخواست ۶۰ پرونده مربوط به ناآرامی‌ها در تهران صادر شده است

به گزارش سایت خبری مدارا؛  علی صالحی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده ناآرامی‌های اخیر، افزود: در رابطه با این موضوع در دو مرحله به پرونده‌ها رسیدگی می‌کنیم.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و دستور رئیس قوه قضاییه، اظهارداشت: عده‌ای از جوانان که در این حوادث از روی هیجان اقداماتی انجام دادند، با توجه به رأفت اسلامی و با دریافت تضمین‌های مناسب آزاد شدند.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه معاندان و وابستگان به رژیم غاصب صهیونیستی ایجاد اغتشاشاات اخیر را بهانه فوت خانم امینی عنوان کردند، تصریح کرد: سازمان پزشکی قانونی در زمینه علت فوت خانم امینی شفاف‌سازی و آن را به صورت رسمی اعلام کرد. از این زمان به بعد کسانی که به جان، مال و نوامیس مردم به ماموران انتظامی و نظامی و تاسیسات شهری تعرض کنند یا مردم را برای شورش و اغتشاش ترغیب و تشویق کنند، با برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی روبرو خواهند شد.

صالحی با بیان اینکه پرونده‌هایی که در دستگاه قضایی تشکیل شده است با دقت و سرعت بالا مورد بررسی قرار خواهند گرفت، افزود: بازرسان، دادیاران و معاونان دادستانی تهران شبانه‌روز مشغول بررسی پرونده بازداشتی‌های اغتشاشات هستند، برای بسیار از پرونده‌ها کیفرخواست تنظیم شده است.

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد
نماینده مجلس: آقای پزشکیان دقت کند یک شرکت سهامی تشکیل ندهد

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای این که بتواند حوزه اقتصاد را سامان دهد از اشخاص و افرادی که سابقه عدم موفقیت در حوزه اقتصاد دارند استفاده نکند و آن‌ها را تکرار نکند.

حقیقت‌پور: جلیلی و حلقه جلیلیسم در ایران پایه‌گذار یک رفتار خشن توأم با دیکتاتوری هستند  / جلیلی پایه‌گذار حمله به همه سفارتخانه‌هاست
حقیقت‌پور: جلیلی و حلقه جلیلیسم در ایران پایه‌گذار یک رفتار خشن توأم با دیکتاتوری هستند / جلیلی پایه‌گذار حمله به همه سفارتخانه‌هاست

فعال سیاسی اصولگرا خطاب به سعید جلیلی می‌گوید: یک مقدار در حاشیه بنشین و خودت را درست کن، تو که نه نصایح بزرگان اصولگرا و نه نصایح جریان میانه‌روی اصولگرا را قبول داری و خودت را برتر می‌دانی.

آمریکا ماه گذشته به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌اش هشدار داده است
آمریکا ماه گذشته به ایران درباره فعالیت‌های هسته‌ای‌اش هشدار داده است

اکسیوس به نقل از سه مقام آمریکایی که خواسته‌اند نامشان فاش نشود افزود: «ایالات متحده در این پیغام نگرانی جدی خود از فعالیتهای توسعه اتمی جمهوری اسلامی و تلاشهایش برای تولید سلاح هسته‌ای را ابراز کرده و خواستار توقف این اقدامات شده است.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است