کد خبر : 204363
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - 14:11
دسته‌بندی : اخبار ویژه، سیاسی
چاپ

بادامچیان: به تاجزاده گفتم به آینده نکبت‌بار تو نگاه می کنم/ آشوبگران ایرانی نیستند

اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با سایت «خبرسراسری» گفت: دستم زیر چانه‌ام بود و به تاجزاده نگاه می‌کردم که از من پرسید به چه نگاه می‌کنی؟ صریح گفتم به آینده نکبت‌بار تو؛ گفت چرا در مورد من اینطور فکر می‌کنی، گفتم برای اینکه برگردی.

بادامچیان: به تاجزاده گفتم به آینده نکبت‌بار تو نگاه می کنم/ آشوبگران ایرانی نیستند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اسدالله بادامچیان در گفت‌وگویی به شرح آنچه مجادله‌اش با مصطفی تاجزاده و البته بیان دیدگاهش درباره سرنوشت جریان اصلاحات پرداخته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

***

به رقیب سیاسی جریان اصولگرایی برسیم؛نسل جوان اینطور که نشان می دهد از اصلاح طلبی قانون محور و حزبی ناامید شده است،نظر شما در اینباره چیست؟

من اصلا اصلاح طلبی را تمام شده می یابم در چند سال قبل هم مصاحبه کردم و گفتم جریان اصلاح طلبی مُرد. خیلی هم عصبابی شدند که من گفتم برای خوشایند شما حرف نمی‌زند به عنوان کسی که نزدیک ۷۰سال سابقه سیاسی و حزبی دارد به شما می گویم جریانتان مرد و دیگر شما کاری نمی توانید بکنید در نتیجه هم دیدید که مردم به احمدی‌نژادی رای دادند که شعار های مقابل آن ها را می داد حتی در مجلس چهارم به گونه ای را دادند که از ۳۰نماینده تهران در مجلس سوم کسی رای نیاورد در مجلس هفتم هم اینگونه شد؛بعد اصلاح طلبان اعتدالی راه انداختند و یکی از خبرنگاران از من پرسید دکتر روحانی خدمت هم کرده است گفتم یک خدمت بزرگ کرده است و با عملکرد خود فاتحه اصلاح طلب اعتدالی را خوانده است و زمانیکه اصلاح طلبان اعتدالی به این سرنوشت دچار شوند در انتخابات مجلس یازدهم و ریاست جمهوری سیزدهم هم نشان دادند چیزی نیستند.

اگر اصلاح طلبان مرده اند یعنی فعالیتی از این جریان دیده نخواهد شد؟

اصلاح طلبان نمرده اند جریانشان مرده است مثلا حزب توده که جریان کمونیستی مرده است و به موزه تاریخ رفته است.

با این وجود آینده سیاسی ایران بدون حضور اصلاح طلبان را چگونه ارزیابی می کنید؟

برخی دوستان ما به اشتباه فکر می کنند ما در دو قطبی اصلاح طلب-اصولگرا هستیم اما اینگونه نیست. در آینده جریان هایی که بر مبانی ارزش های اسلامی و فقاهتی حرکت کنند و در جهت خواست های ارزشی مردم گام بردارند.تقابل بین نیروهای ارزش گرایی و سایر جریانات دیگر به هر عنوانی که برای خود گذاشته باشند.

نیروهای اصلاح طلب در هر حال دارای فعالیت هایی هستند،دسته بندی اصلاح طلبان و رفتار سیاسی آینده آنها بنظر شما به چه شکل خواهد بود؟

جریان اصلاح‌طلبی در ایران دارای تقسیم های چندگانه است یک گروه کسانی هستند که متوجه حقایق شده اند و برگشتند و باید میدان داده شود تا برگردند البته به شرطی که جبران کنند.مثل نشریات اصلاح طلبی که به فتنه دامن زده اند و طلبکار اند و اسم اغتشاشات را اعتراضات گذاشته اند اعتراضات همیشه در کشور ما وجود داشته است اما این رفتار ها اغتشاش است وقتی اغتشاش صورت می گیرد کمک به آن یعنی چه؟ اغتشاشی که بایدن یک سر آن است و صراحتا می گوید من در کنار شما زنان هستم وقتی یک گروهی بگوید من با این اغتشاش همراه هستم را چه باید کرد؟ آنها یک مجموعه در خدمت بایدن آمریکایی است به همین دلیل اینترنشنال و بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان همه با هم از اینها حمایت می‌کنند این‌ها که ایرانی نیستند این ها ستون پنجم آمریکا هستند.اصلاح طلبانی که متوجه شدند باید جبران کنند. دومین گروه اصلاح‌طلبانی هستند که این جریان به آنها حاکم است اما متوجه شدند که راهشان اشتباه است و عذرخواهی می کنند مانند صحبت های دکتر پزشکیان. بخش دیگر اصلاح طلبانی هستند که اصلاح‌طلب هستند اما منافعشان ایجاب می کند که بگویند اصلاح طلب نیستند بخش دیگر اصلاح طلبان منزوی هستند و بخش پایانی نیز اصلاح‌طلبان افراطی مانند آقای تاجزاده‌اند و انشالله خداوند او را از این گرفتاری نجات دهد یک بار هم به او نگاه می کردم که گفت به چه نگاه می‌کنی گفتم به آینده نکبت‌بار تو!

در پایان اگر امکان دارد خاطره آن جلسه با آقای تاجزاده را تعریف کنید.

در زمان دولت آقای خاتمی یک بار در کمیسیون احزاب با حضور عبدالله نوری نشسته بودیم تاجزاده نیز نماینده دولت در کمیسیون بود،من گوشه ای نشسته بودم، دست ام زیر چانه‌ام بود و به او نگاه می‌کردم که از من پرسید به چه نگاه می‌کنی؟ صریح گفتم به آینده نکبت‌بار تو؛ گفت چرا در مورد من اینطور فکر می‌کنی، گفتم برای اینکه برگردی. این راهی که تو می روی راهی است که پا روی خون شهدا می‌گذاری مملکت مال من و تو نیست مال آن همسر شهیدی است که بچه‌اش شب بیدار می‌شود بهانه پدر را می‌گیرد و تو نمی‌فهمی بر آن مادر چه می گذرد اما باز هم می گوید خداراشکر همسرم شهید شد. این انقلاب متعلق به آن مادر شهیدی است که سه فرزند خود را داده است و با افتخار می گوید فرزند چهارم‌ام را هم می دهم. انقلاب مال آن پدر شهیدی است که فرزندانش شهید شده اند اما باز هم ایستاده است، تو فکر می کنی انقلاب همینجوری است؟هر کسی پا روی خون شهدا بگذارد عاقبت اش نکبت بار است آقای تاجزاده! که ناراحت شد و گفتم من این حرف‌ها را در خانه شهید باهنر به بنی‌صدر گفتم گوش نکرد به مهدی هاشمی گفتم به بازرگان هم گفتم گوش نکرد به تو هم گفتم گوش نمی‌کنی. انشالله خداوند او را از این حالت نجات ندهد من برای کسی دعا بد نمی‌کنم. یک ماه قبل هم نامه‌ای برای آقای رحمانیان در شرق نوشتم و گفتم ما نمی‌خواهیم شما حذف شوید نظام می‌خواهد شما هم حرف بزنید اما راهی که می روید را بعضی جریانات رفتند و به جای خوبی نرسیده‌اند.

اخبار مرتبط:
عبدالناصر همتی با پزشکیان دیدار و گفت وگو کرد
عبدالناصر همتی با پزشکیان دیدار و گفت وگو کرد

عبدالناصر همتی، رئیس پیشین بانک مرکزی به روایتی از دیدار خود با رئیس‌جمهور منتخب پرداخت و نوشت: دکتر پزشکیان از نظر سلامت نفس ، اخلاق و صداقت در گفتار و عمل خیلی عالی هستند و انشالله با یک تیم کارآمد و هماهنگ بتوانند امید مردم را تقویت کنند.

ساداتیان: در دوره روحانی بنا نبود موفقیت‌ها به نفع آقای روحانی تمام شود
ساداتیان: در دوره روحانی بنا نبود موفقیت‌ها به نفع آقای روحانی تمام شود

من ارزیابی‌ام این است که اکنون شرایط عوض شده است. در دوره روحانی بنا نبود موفقیت‌ها به نفع روحانی تمام شود و نخواستند که پیش برود و جدال‌هایی را بین طرفین شاهد بودیم.

حجت‌الاسلام قوامی: حدود ۵۰،۶۰ درصد وزرای رئیسی ابقاء می‌شوند / قدام شورای راهبردی خیلی مهم نیست / پزشکیان فقط ۳۰، ۴۰ درصد کابینه را تغییر می‌دهد
حجت‌الاسلام قوامی: حدود ۵۰،۶۰ درصد وزرای رئیسی ابقاء می‌شوند / قدام شورای راهبردی خیلی مهم نیست / پزشکیان فقط ۳۰، ۴۰ درصد کابینه را تغییر می‌دهد

فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پیش بینی چینش کابینه پزشکیان می‌گوید: «۵۰ درصد اعضای کابینه دولت سیزدهم در دولت چهاردهم ابقاء می‌شوند.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است