کد خبر : 204270
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - 09:31
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: اجازه نمی دهیم فضای دانشگاه در اختیار جریانات اپوزیسیون براندازی قرار بگیرد

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تاکید کرد: اعتراضات دانشجویی نشانگر پویایی و آزادی بیانی است که در سطح دانشگاه‌ها وجود داشته اما عده‌ای به دنبال سوءاستفاده از این فضا برای تامین منافع خود هستند.

نماینده مجلس: اجازه نمی دهیم فضای دانشگاه در اختیار جریانات اپوزیسیون براندازی قرار بگیرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمد حسن آصفری با اشاره به اعتراضات اخیر در سطح دانشگاه‌ها و ضرورت احترام به روح دانشگاه و دانشجو، بیان کرد: این اعتراضات در سطح دانشگاه‌ها نشان از پویا بودن و زنده بودن دانشگاه های کشور است. این اعتراضات حاکی از آزادی بیانی است که در دانشگاه‌های ما وجود دارد اما متاسفانه برخی از جریان‌ها هیچ ارتباطی با محیط دانشگاه نداشته و از بیرون به دنبال این هستند تا از فضای دانشگاه به نفع خود سوءاستفاده کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: دانشجویان ما علاقه‌مند به نظام و کشور بوده و به قانون اساسی پایبند هستند، اما قشر دانشجو نیز اعتراض ها و گلایه‌مندی‌هایی دارند که باید شنیده شود و مورد پیگری قرار گیرد. ما اجازه نمی دهیم فضای دانشگاه ما در اختیار جریانات اپوزیسیون براندازی که آبشخور آنها در خارج از کشور است قرار بگیرد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در اکثر دانشگاه های ما تشکل های مختلف اعتراضاتی شکل می دهند و در فضای آزاد نظرات خود را مطرح می کنند اما نظام جمهوری اسلامی این اجازه را به هیچ کس نمی‌دهد از دانشگاه به عنوان یک ابزار سیاسی برای دستیابی به منافع خود استفاده کند. دانشگاه متعلق به دانشجو و اساتید است.

وی در ادامه تاکید کرد: اینکه دانشگاه به جایگاهی برای گروه‌های برانداز تبدیل شود که هیچ ارتباطی با دانشگاه نداشته اما به دنبال سوءاستفاده از فضای دانشگاه هستند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

اخبار مرتبط:
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما گفت: محمد جواد ظریف رئیس شورای راهبردی دولت چهاردهم امشب میهمان تلویزیون است.

عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد
عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد

مهدی عباسی، عضو شورای شهر تهران، درباره احتمال برکناری شهردار توسط اعضا شورا گفت: در ساختار قانونی کشور، به گونه‌ای پیش‌بینی شده که امور مدیریت شهری به اعضا شورای شهر که نمایندگان مردم هستند، واگذار شود. در حال حاضر آقای زاکانی که نماینده مردم نیست، خانم سلیمانی نماینده مردم است. در تهران نیز اعضا شورا طبق قانون وظیفه دارند که مصوبه‌های مرتبط با شهر را تصویب کنند و برعملکرد شهردار و شهرداری نظارت کنند. در نتیجه نظارت بر عملکرد شهردار و شهرداری، یک حق قانونی اعضا شوراست.

محمد بن‌سلمان پیروزی پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت
محمد بن‌سلمان پیروزی پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت

ولیعهد عربستان پیروزی مسعود پزشکیان رییس جمهوری منتخب را تبریک گفت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است