کد خبر : 203988
انتشار : ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - 00:41
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: توقف فعالیت‌های ضدایرانی «ایران اینترنشنال» باید پیش‌شرط عادی‌سازی روابط ایران با عربستان مطرح شود

نماینده اهواز در مجلس گفت: با توجه به فعالیت‌های ضد ایرانی برخی شبکه سعودی، توقف فعالیت‌های ضدایرانی این شبکه باید به عنوان یکی از پیش‌شرط‌های عادی‌سازی روابط ایران با عربستان مطرح شود.

نماینده مجلس: توقف فعالیت‌های ضدایرانی «ایران اینترنشنال» باید پیش‌شرط عادی‌سازی روابط ایران با عربستان مطرح شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مجتبی یوسفی نماینده اهواز در مجلس با اشاره به اقدامات ضدایرانی رسانه‌های فارسی‌زبان در ماجرای اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر گفت:‌در منشور سازمان ملل به صراحت عنوان شده است که هیچ کشوری حق تعدی و دخالت در مسائل داخلی کشورهای دیگر چه در حوزه نظامی و چه در بحث موضوعاتی که به نوعی به امنیت داخلی آن کشور  خدشه وارد می‌کند،  ندارد.

وی افزود: با این حال در هفته‌های اخیر شاهد این بودیم که  بنگاه دروغ پراکنی بی‌بی‌سی فارسی و ایران‌اینترنشنال که دفاتر آنها در شهر لندن قرار دارد، از هیچ اقدامی برای ناامن کردن ایران فروگذار نکردند. رسانه‌هایی که متعلق به دو کشوری هستند که به سبک پادشاهی‌های قرون وسطایی اداره می‌شوند. این دو رسانه که دم از حقوق بشر و دموکراسی می‌زنند ابتدا باید پاسخگوی این باشند که چطور ممکن است در قرن ۲۱ همچنان صاحبان آنها به سبک پادشاهی‌های قرون وسطایی کشور خود را اداره می‌کنند.

نماینده اهواز در مجلس خاطرنشان کرد: متاسفانه در بحث فعالیت‌های خلاف منشور سازمان ملل از سوی انگلیس و رژیم سعودی علیه ایران، ضعف دستگاه دیپلماسی کشورمان نیز مشهود است. چرا که وزارت خارجه ما باید با جدیت پیگیر متوقف شدن اقدامات خرابکارانه رسانه‌های لندن‌نشین باشد.

یوسفی با اشاره به مذاکرات ماه‌های اخیر ایران و عربستان برای عادی‌سازی روابط سیاسی، عنوان کرد: با توجه به فعالیت‌های ضد ایرانی برخی شبکه‌های عربستان سعودی، از ابتدای فعالیت خود بارها در مسیر براندازی حکومت در ایران اقدامات خرابکارانه داشته، لازم است تا دستگاه دیپلماسی کشورمان، توقف اقدامات ضدایرانی این شبکه را به عنوان یکی از پیش‌ شرط‌های عادی‌سازی روابط بین دو کشور مطرح کند.

اخبار مرتبط:
رحیمی جهان‌آبادی: خبر فساد در چای بسیار آزاردهنده بود
رحیمی جهان‌آبادی: خبر فساد در چای بسیار آزاردهنده بود

نماینده مجلس درباره فساد در چای گفت: این خبر تاسف بار را ما هم در رسانه‌ها خواندیم، دیدیم و شنیدیم که متاسفانه بسیار آزار دهنده است. این اخبار روح و جسم هر شهروند ایرانی را فلج می‌کند.

وزیر ارشاد: با رئیس‌جمهور شدن رئیسی دشمن احساس خطر کرد
وزیر ارشاد: با رئیس‌جمهور شدن رئیسی دشمن احساس خطر کرد

اسماعیلی گفت: در سال 1400 که یکی از شاگردان مکتب امام صادق(ع) به ریاست دولت رسید، دشمن احساس خطر بیش‌تری کرد.

پیمان جبلی: طوفان‌الاقصی عملیات فریب بود
پیمان جبلی: طوفان‌الاقصی عملیات فریب بود

رئیس سازمان صدا و سیما در آیین گرامیداشت روز دانشجو با عنوان «بزرگداشت ملی مقاومت» در دانشگاه تهران گفت: عملیات طوفان الاقصی بزرگترین عملیات فریب در تاریخ است. مقاومت رژیم صیهونیستی را خوار و تحقیر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است