عباس زاده مشکینی: حمایت از دولت به معنای اطاعت از دولت نیست/ ما وکیل مردم هستیم نه وکیل دولت

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس گفت: موثرترین شیوه حمایت از دولت تشویق و بیان نقاط ضعف و نقد منصفانه و مبانی‌محور نقطه ضعف‌های دولت و مدیران ضعیف دولت است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمود عباس زاده مشکینی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۱۱ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود اظهار داشت: یکی از شئون مهم مجلس شأن نظارتی آن است و همه همکاران من گاها تذکراتی به مسئولان اجرایی می‌دهند که متأسفانه با واکنش تدافعی بخش‌های دیگر دولت مواجه می‌شود، وقتی این واکنش‌های تدافعی به اختلال در امور مردم به ویژه در حوزه انتخابیه منجر می‌شود، قابل قبول نیست.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس ادامه داد: دولت یک سیستم است و اگر بخش‌هایی از یک سیستم مشکل‌دار شود باید اصلاح شود. دولت خود را انقلابی معرفی می‌کند و مجلس از این خرسند است اما دولت‌مداری انقلابی در کنار سایر شاخص‌ها مستلزم در کنار مردم بودن و تمرکز نمودن روی مطالبات مردم است و نباید غافل شویم که مجلس انقلابی و دولت انقلابی برآمده از اراده مردم انقلابی است و ما باید سخنگوی مردم و دولت هم نوکر و خدمتگزار مردم باشد.

وی با بیان اینکه حمایت از دولت به معنای اطاعت از دولت نیست، گفت: ما وکیل مردم هستیم نه وکیل دولت و موثرترین شیوه حمایت از دولت تشویق و بیان نقاط ضعف و نقد منصفانه و مبانی‌محور نقطه ضعف‌های دولت و مدیران ضعیف دولت.