عضو شورای شهر تهران:

ده میلیارد تومان صرف ساخت مسیر دوچرخه سواری شده اما ۲۶۰ دوچرخه‌سوار هم از آن استفاده نمی کنند

عضو شورای شهر تهران در جلسه صبح امروز گفت: در دوره گذشته ۲۶۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری با صرف چند ده میلیارد تومان ساخته شد اما اگر یک روز کامل بگردید ۲۶۰ دوچرخه‌سوار در این مسیرها پیدا نمی‌کنید اما باز می‌بینیم که این اعداد و ارقام در بودجه امسال تمدید شده است و اگر هزینه ساخت مسیر دوچرخه را صرف خرید دوچرخه می‌کردند و آن را رایگان در اختیار جوانان دبیرستانی قرار می‌دادند حالا ۱۰ برابر بیشتر شاهد دوچرخه‌سواری شهروندان بودیم.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سید محمد آقامیری پس از استماع سخنان شهردار تهران با بیان اینکه موفقیت زاکانی باعث روسفیدی و سربلندی همه اعضای شورای شهر است، گفت: در دوره گذشته ۲۶۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری با صرف چند ده میلیارد تومان ساخته شد اما اگر یک روز کامل بگردید ۲۶۰ دوچرخه‌سوار در این مسیرها پیدا نمی‌کنید اما باز می‌بینیم که این اعداد و ارقام در بودجه امسال تمدید شده است و اگر هزینه ساخت مسیر دوچرخه را صرف خرید دوچرخه می‌کردند و آن را رایگان در اختیار جوانان دبیرستانی قرار می‌دادند حالا ۱۰ برابر بیشتر شاهد دوچرخه‌سواری شهروندان بودیم.

وی با بیان اینکه چهار میلیون موتورسیکلت در تهران داریم که متاسفانه وضعیت ناهنجار و افسارگسیخته‌ای دارند، گفت: پیشنهاد ایجاد مسیر ویژه موتورسیکلت را داده بودم و امیدوارم هر چه سریعتر این موضوع عملیاتی شود.

آقامیری با بیان اینکه ما از مدیریت شهری توقع داریم که سالانه ۵۰۰ اتوبوس حالا چه از طریق نوسازی و چه از طریق خرید وارد چرخه اتوبوسرانی کند، گفت: اگر شما هدف بزرگتری دارید، خوب است اما توقع ما را بالا نبرید. چرا که اگر در این چند سال ۲۰۰۰ اتوبوس اضافه کنید معجزه است و شما وعده ۴۰۰۰ اتوبوس را می‌دهید و بهتر است چیزی که قطعی شده است را اعلام کنید.

وی با اشاره به وعده‌های زاکانی برای کاهش صدور پروانه ساختمانی گفت: یک سری از فرآیندها در صدور پروانه علمی و زمانبر است. مثلا آزمایش خاک یا همان ژئوتکنیک دو تا چهار هفته زمان می‌برد و نمی‌توانیم این آزمایش را به یک هفته تقلیل دهیم و اگر این آزمایشات را به‌طور موازی انجام دهیم باز هم ۵۰ روز زمان آزمایشات تخصصی است، پس وعده کاهش زمان صدور پروانه به یک هفته یا یک ماه را ندهید. چرا که غیر تخصصی است.

شهردار تهران امروز در صحن شورای شهر در تشریح برنامه‌های کوتاه مدت شهرداری، گفته بود: در حوزه ساخت و ساز نیز، افزایش تسهیلات ساخت و ساز، کاهش زمان صدور پروانه را مد نظر داریم، به گونه‌ای که در حال حاضر ۳۶۰ روز زمان صدور پروانه است و وعده داده بودیم که این مدت به زیر دو ماه کاهش یابد. البته بر اساس قانون این مسئله باید به زیر یک هفته برسد.