تبرئه مدیرعامل سابق بانک‌های ملت و پارسیان که در دوره رئیسی بازداشت شده بود

علی دیواندری -مدیرعامل سابق بانک‌های ملت و پارسیان و از متهمان اخلال در نظام اقتصادی در پرونده اکبر طبری- که پیش تر برای او و هشت متهم دیگر بیست و چهار جلسه دادگاه تشکیل و در نهایت به حبس محکوم و روانه زندان شده بود، طبق اخبار منتشره "تبرئه" شده است.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و ۸ متهم دیگر مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی موحد برگزار شد.

طبق کیفرخواست صادره علی دیواندری، فرزند محمد، آزاد به لحاظ تودیع وثیقه، ۴۶ ساله، استاد دانشگاه به مشارکت در اخلال عمده نظام اقتصادی از طریق تشکیل و سرکردگی شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت به بانک ملت و  پارسیان به مبلغ ١۶ هزار دلار و مشارکت در قاچاق حرفه‌ای ارز از طریق سفرهای محرمانه و دریافت مبلغ ۵۰ هزار یورو از طریق شرکت داریس متهم بود.

در پایان بیست و چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده متهمان فساد اقتصادی بانک ملت و پارسیان در ۸ بهمن ۹۸  قاضی موحد از اتمام قرار وثیقه متهم ردیف اول علی دیواندری، متهم ابوالحسنی و متهم مختاری خبر داد. این متهم در گذشته با قرار وثیقه ۵ میلیاردی آزاد بود.

علی دیوانداری مدیرعامل پیشین بانک ملت و دیگر محکومین پرونده اخلال در نظام اقتصادی کشور با حکم صادره از سوی شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی، در  ۱۸ خرداد ۱۳۹۹  به زندان معرفی شد.

امروز ۹ خرداد سال ۱۴۰۱ در رسانه ها اعلام شد که علی دیواندری از اتهامات وارده تبرئه شده است خبر مهمی که قوه قضاییه هنوز نسبت به آن واکنشی نداشته است.