جلال ملکی: ۳۵ نفر از آتش نشان ما با ۱۱ خودرو و تجهیزات کامل راهی آبادان شده اند

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در رابطه با فاجعه ساختمان های دوقلوی «متروپل» گفت: در حال حاضر 35 نفر از نیروهای آتش نشان ما با 11 خودرو و تجهیزات کامل راهی آبادان شده اند که احتمالاً افزایش خواهند یافت.

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی تهران در خصوص جزئیات ریزش ساختمان متروپل آبادان گفت: بنده اجازه اطلاع‌رسانی در رابطه با حادثه روز گذشته در آبادان را ندارم.

 

وی افزود: به ما گفتند که فقط فرماندار آبادان می‌تواند در خصوص جزئیات حادثه روز گذشته آبادان صحبت کند.

 

سخنگوی آتش نشانی تهران ضمن تایید اعزام آتش‌نشان‌های حادثه پلاسکو به آبادان گفت: در حال حاضر ۳۵ نفر از نیروهای آتش نشان ما با ۱۱ خودرو و تجهیزات کامل راهی آبادان شدند.

 

او در ادامه اضافه کرد: اگر شرایط آب و هوایی مساعد شود تا بعداز ظهر ۲۰ نیرو دیگر را هم به آبادان خواهیم فرستاد.

 

ملکی علت فرستادن آتش‌نشان‌های حادثه پلاسکو به آبادان را اینگونه بیان کرد: علت فرستادن آتش نشان‌های پلاسکو به آبادان این است که این آتش نشانان با توجه به تجربه چند سال پیششان، از عملکرد کافی برخوردارند و بیشتر می‌توانند به مردم کمک کنند.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا می‌شود امیدوار بود که دیگر این قبیل اتفاقات، رخ ندهد، گفت: زمانی می‌توانیم امیدوار باشیم که این اتفاق، آخرین اتفاق این چنینی در کشور است که زیرساخت‌ها درست شده باشد؛ تا زمانی‌که زیر ساخت‌ها همین راه را در پیش بگیرند و نکات ایمنی کمترین اهمیت را داشته باشد باز هم شاهد چنین اتفاقات و حادثه‌هایی خواهیم بود.

 

ملکی اظهار کرد: اگر قوانین بازدارنده اصلاح نشوند، هر چندوقت یکبار شاهد این بروز این حوادث خواهیم بود.

 

سخنگوی آتش نشانی تهران ضمن اظهار بی اطلاعی در خصوص اخبار ضد و نقیضی درباره مرگ «حسین عبدالباقی» گفت: بنده اصلاً این شخص را نمی‌شناسم.