کد خبر : 188652
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - 10:36
دسته‌بندی : سیاسی، پیشنهاد سردبیر
چاپ

نیروهای جبهه پایداری در دولت نفوذ گسترده دارند

سبحانی‌نیا گفت: آقای رئیسی از همه نیروهای انقلابی استفاده نکرد و حتی کسانی در ستادش فعالیت می‌کردند هم می‌گویند در حاشیه قرار گرفته‌اند و این انتقاد بیش از آنکه متوجه شخص آقای رئیسی باشد، متوجه تیم بسته‌ای در دولت است که چیدمان نیروها را انجام داده است».

نیروهای جبهه پایداری در دولت نفوذ گسترده دارند

به گزارش مدارا، انتقادی که چندوقتی است متوجه دولت می‌شود این است که چرا رئیس‌جمهور نیروهای میانی دولت که بخش قابل توجه آنها باقی‌ماندگان از دولت قبل‌ هستند را تغییر نمی‌دهد؛ از سوی دیگر گفته می‌شود که دولت از تمام ظرفیت اصولگرایان استفاده نکرده است.

حسین سبحانی‌نیا، فعال و تحلیلگر مسائل سیاسی، درباره این موضوع گفت: «از میان مدیران میانی دولت آقای رئیسی تعداد زیادی از مدیران میانی دولت، از دولت قبل و حتی از دولت آقای احمدی‌نژاد باقی مانده‌اند. باید قائل به تفکیک باشیم؛ واقعا برخی از آنها هستند که بدون حاشیه، کار تخصصی خود را می‌کنند و نیازی به تغییر آنها نیست اما برخی هم وجود دارند که نه‌تنها کار نمی‌کنند، بلکه کارشکنی می‌کنند و واقعا مسئول بخشی از نارسایی‌های موجود آنها هستند. آقای رئیسی که می‌گوید نباید بانیان وضع موجود در دولت حضور داشته باشند، باید به تغییر اینها اهتمام ویژه‌ای داشته باشد».

او ادامه داد: «دولت می‌تواند از نیروهای توانمند در عین حال متعهد به انقلاب و در خط امام رهبری استفاده کند و در عین حال اگر نیرویی از دولت‌های قبل متخصص است و واقعا در جهت خدمت به مردم کار می‌کند، استفاده کند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «این نقد را قبول دارم که آقای رئیسی از همه نیروهای انقلابی استفاده نکرد و حتی کسانی در ستادش فعالیت می‌کردند هم می‌گویند در حاشیه قرار گرفته‌اند و این انتقاد بیش از آنکه متوجه شخص آقای رئیسی باشد، متوجه تیم بسته‌ای در دولت است که چیدمان نیروها را انجام داده است».

سبحانی‌نیا در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا نیروهای جبهه پایداری در دولت دست بالا را دارند، گفت: «من فکر نمی‌کنم که پایداری‌ها تسلط کامل را بر دولت دارند اما آنها دارای نفوذ بالایی در دولت هستند. به هر حال هم این نیروها هم نیروهایی همسو با این طیف اجازه ندادند دولت از همه نیروهای متعهد و انقلابی استفاده کند؛ دلیلش هم شاید این باشد که تصور می‌کردند اگر نیروهای دیگری به دولت بیایند، عرصه برایشان تنگ می‌شود».

اخبار مرتبط:
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما گفت: محمد جواد ظریف رئیس شورای راهبردی دولت چهاردهم امشب میهمان تلویزیون است.

عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد
عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد

مهدی عباسی، عضو شورای شهر تهران، درباره احتمال برکناری شهردار توسط اعضا شورا گفت: در ساختار قانونی کشور، به گونه‌ای پیش‌بینی شده که امور مدیریت شهری به اعضا شورای شهر که نمایندگان مردم هستند، واگذار شود. در حال حاضر آقای زاکانی که نماینده مردم نیست، خانم سلیمانی نماینده مردم است. در تهران نیز اعضا شورا طبق قانون وظیفه دارند که مصوبه‌های مرتبط با شهر را تصویب کنند و برعملکرد شهردار و شهرداری نظارت کنند. در نتیجه نظارت بر عملکرد شهردار و شهرداری، یک حق قانونی اعضا شوراست.

محمد بن‌سلمان پیروزی پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت
محمد بن‌سلمان پیروزی پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت

ولیعهد عربستان پیروزی مسعود پزشکیان رییس جمهوری منتخب را تبریک گفت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است