کد خبر : 188188
انتشار : ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - 00:15
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

جزئیاتی از نشست مشترک مجلس و دولت

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به نشست مشترک مجلس و دولت گفت: رئیس جمهور در این نشست عنوان کرد که ما کار تحول اقتصادی را با جدیت دنبال می‌کنیم و حتی آبروی خود را هم پای این کار گذاشته‌ایم.

جزئیاتی از نشست مشترک مجلس و دولت

به گزارش مدارا، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست مشترک مجلس و دولت گفت: در این جلسه ابتدا هفت نفر از رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس مطالب خود را مطرح کردند که محور مشترک صحبت‌های آنها تأکید بر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بود که این مشکلات را منشأ‌ بروز مشکلات دیگر نیز می‌دانستند.

وی افزود: در این جلسه یکی از رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس از دولت خواست تا نظر خود را درباره طرح صیانت اعلام کند و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس نیز خواستار تشکیل وزارت بازرگانی شد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در ادامه جلسه مشترک مجلس و دولت معاون اول رئیس جمهور گزارشی را از اقدامات انجام شده برای تأمین و تولید واکسن کرونا از ابتدای کار دولت ارائه کرد و گفت که در ابتدای کار دولت به ما اجازه نمی‌دادند نه واکسنی تولید کنیم و نه وارد کنیم و منابع ما را کاملاً بلوکه کرده بودند. 

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: آقای مخبر همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی و تورم بخشی از آن را دارای منشأ خارجی دانست و اعلام کرد که افزایش قیمت نفت در جهان باعث افزایش دیگر کالاها شده است اما به هر ترتیب ما جلوی این تورم و گرانی می‌ایستیم و تمام تلاش‌مان را برای کاهش فشار بر مردم خواهیم داشت.

وی افزود: در ادامه جلسه تعدادی از وزرا از جمله وزرای نفت و کشاورزی نیز گزارش‌های خود را  ارائه کردند که افزایش تولید و صادرات نفت و برنامه‌های وزارت کشاورزی برای افزایش تولید نهاده‌ها و گندم و عرضه کود به کشاورزان از محورهای صحبت‌های وزرا در این جلسه بود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه امروز سید مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز گزارشی را به نمایندگان ارائه کرد و گفت که در ۶ ماهه دوم سال گذشته ما ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخش عمران و اشتغال تخصیص داده‌ایم.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: در پایان جلسه رؤسای دو قوه مقننه و مجریه مطالب خود را ارائه کردند و رئیس مجلس گفت که ما باید از تجربه شرطی کردن اقتصاد درس بگیریم و آن را دیگر امتحان نکنیم.

وی افزود:‌ آقای قالیباف گفت که ما فرصت با ریسک بالا را داریم و باید در تصمیم‌گیری‌های‌مان شجاعانه عمل کنیم و جهاد تصمیم‌ را مبنای کار قرار دهیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس جمهور نیز در مطالب خود عنوان کرد که ما از همان ابتدا کار خود را با برنامه آغاز کرده‌ایم و در مورد ارائه لایحه برنامه هفتم به مجلس نیز گفت برنامه هفتم نیز برمبنای سند تحول دولت تنظیم و به مجلس ارائه خواهد شد.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور تأ‌کید کرد ما اصلاحات اقتصادی را با جدیت دنبال می‌کنیم و حتی آبروی خود را نیز پای این کار گذاشته‌ایم.

اخبار مرتبط:
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است
رئیس صداوسیما: ظریف امشب میهمان تلویزیون است

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما گفت: محمد جواد ظریف رئیس شورای راهبردی دولت چهاردهم امشب میهمان تلویزیون است.

عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد
عضو شورای شهر: عموم مَردم تهران عملکرد زاکانی را قبول ندارد

مهدی عباسی، عضو شورای شهر تهران، درباره احتمال برکناری شهردار توسط اعضا شورا گفت: در ساختار قانونی کشور، به گونه‌ای پیش‌بینی شده که امور مدیریت شهری به اعضا شورای شهر که نمایندگان مردم هستند، واگذار شود. در حال حاضر آقای زاکانی که نماینده مردم نیست، خانم سلیمانی نماینده مردم است. در تهران نیز اعضا شورا طبق قانون وظیفه دارند که مصوبه‌های مرتبط با شهر را تصویب کنند و برعملکرد شهردار و شهرداری نظارت کنند. در نتیجه نظارت بر عملکرد شهردار و شهرداری، یک حق قانونی اعضا شوراست.

محمد بن‌سلمان پیروزی پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت
محمد بن‌سلمان پیروزی پزشکیان در انتخابات را تبریک گفت

ولیعهد عربستان پیروزی مسعود پزشکیان رییس جمهوری منتخب را تبریک گفت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است