کد خبر : 181727
انتشار : ۱۴۰۰/۱۲/۱۵ - 00:19
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

نماینده ای که مخالفان طرح صیانت را سگ قلاده بلند خطاب کرده بود از مردم عذرخواهی کرد

نماینده ای که مخالفان طرح صیانت را سگ قلاده بلند خطاب کرده بود از مردم عذرخواهی کرد

به گزارش مدارا، مهرداد ویس کرمی نماینده خرم آباد و عضو هیات رییسه کمیسیون مشترک طرح صیانت از حقوق کاربران از فضای مجازی در بیانیه ای با عنوان «پیام اعتذار و روشنگری دکتر ویسکرمی خطاب به مردم شریف ایران» گفت:

"بسمه تعالی"
خدمت مردم شریف ایران اسلامی
با سلام و عرض ادب

به دنبال انتشار توییت اخیر اینجانب در مورد «ضرورت قانونمندی فضای مجازی»، اصطلاحاتی که ناظر به «دشمنان مردم و انقلاب اسلامی» بود از سوی برخی جریانات سیاسی با لطایف الحیلی به عنوان توهین به مردم ایران، منتقدان یا مخالفان «طرح موسوم به صیانت…» تفسیر و باعث رنجش برخی از هموطنان عزیز، موکلان و بهانه آزار روانی مردم شریف لرستان و موج سواری دشمنان انقلاب و فرصت طلبان داخلی گردید که علیرغم انکار و توضیحات بعدی بنده نیز گویا این تلقی برطرف نگردیده است.

با کمال تواضع اعلام می دارم، بنده به عنوان نماینده مردم، کمترین ایجاد رنجش مردم انقلابی ایران را بر خود حرام دانسته و از این که چنین برداشتی باعث رنجش خاطر برخی از هموطنان گردید، متأسفم.

بدین وسیله جهت تجدید ارادت به ملت شریف ایران و جلوگیری از سوء استفاده دشمنان پلید انقلاب اسلامی، از پیشگاه ملت شریف کشورم، بابت شائبه‌ ایجاد شده پوزش می طلبم و بار دیگر مؤکدا اعلام می‌دارم که از ابتدا نیز به هیچ وجه منظور بنده عموم مردم یا منتقدان و مخالفان طرح صیانت نبوده اند.

ضمن رد هرگونه اتهام مخالفت با اینترنت و فضای مجازی، هیچکدام از نقل قول های منتشر شده از بنده جز مواردی که در رسانه اینجانب منتشر شده باشد تایید نمی کنم و موارد بسیاری از آنها جعلی و ساختگی است.

و العاقبه للمتقین

مهرداد ویس‌کرمی – ۱۴۰۰٫۱۲٫۱۴»

این نماینده مجلس پیشتر در حساب کاربری خود در پلتفرم تویتر نوشته بود:

در تبیین دلایل مخالفت های صورت گرفته با طرح صیانت نوشت:

«فضای مجازی؛
به دلیل اهمیت، موضوعی حاکمیتی و محتاج قانونگذاری است.
‏۲. در کشورهای پیشرفته قانونمند است.
‏۳. چند وجهی، پیچیده و نیازمند مدیریت فراقوه ای است.
‏۴. گرگ های مجازی و ⁧سگهای قلاده بلند‬⁩ غربگرا از قانونمندی آن می‌ترسند.
‏۵. قانونمندی، به نفع کسب و کارهای سالم مجازی است.»

استفاده از دو عبارت «گرگ های مجازی و سگ های قلاده بلند‬⁩» در این توییت با واکنش های متعددی در فضای مجازی روبرو شد تا جایی که ویس کرمی ساعاتی بعد توییت دیگری برای ارائه توضیحاتی منتشر کرد و نوشت:

«سگ های قلاده بلند‬⁩ توهین نیست بلکه تعبیری است که ⁧‫ریچارد المان‬⁩ (رئیس قدیم سازمان سیا) در مورد کسانی به کار می برد که کورکورانه و بدون مزد و مواجب، مقلد و مروج تفکر لیبرال دموکراسی آمریکایی هستند؛ بلند بودن قلاده به این معناست که نمی دانند با چند واسطه و نامحسوس، کنترل می شوند!»

وی همچنان روز گذشته نیز در پیامی دیگر در این پلتفرم مجازی بر مواضع خود در توئیتی نوشت:

«با هیچ قاعده ای نمی توان مصداق «بند ۴» این توئیت را «مردم شریف ایران» یا «منتقدان طرح صیانت» دانست؛ بلکه مصادیق آن امثال «زم» و «نوکران اجنبی وطنی» است.

این ‫جریان تحریف‬⁩ است که با فریب رسانه ای، ضمن فرار به جلو، به مردم شریف ایران توهین کرده است.»

با این حال در پی تداوم واکنشهای گسترده، ویس کرمی از مردم عذرخواهی کرد.

اخبار مرتبط:
چند دیدار خارجی کنش موفقیت‌آمیز دیپلماتیک در کلانشهرها نیست
چند دیدار خارجی کنش موفقیت‌آمیز دیپلماتیک در کلانشهرها نیست

عضو شورای شهر اصفهان خطاب به شهرداران گفت: صرفا چند دیدار خارجی، چند حضور بین‌المللی و مخابره چند پیام را کنش موفقیت آمیز دیپلماتیک ندانید.

فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)
فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)

رئیس اداره هماهنگی امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان از فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) خبر داد.

هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد
هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد

اداره کل هواشناسی اصفهان نسبت به وزش باد و گردوخاک و کاهش شعاع دید در مناطقی از استان طی ۴۸ ساعت پیش رو، هشدار سطح زرد صادر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است