کد خبر : 180409
انتشار : ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - 06:53
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

اُمیکرون در کمین واکسن نزده ها

اُمیکرون در کمین واکسن نزده ها

به گزارش مدارا،پیام طبرسی، رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه سویه اومیکرون بیشتر بخش فوقانی سیستم تنفسی را درگیر می‌کند تاکید کرد: نباید در این مساله ساده‌انگاری شود چرا که ممکن است برای یک نفر با یک سرماخوردگی ساده هیچ اتفاقی نیفتد اما برای دیگری عواقب خوبی در پی نداشته باشد.

وی درباره سویه اومیکرون گفت: اومیکرون هم دستگاه تنفسی را درگیر می‌کند اما بیشتر از بخش تحتانی، بخش فوقانی را درگیر می‌کند. 

او ادامه داد: اومیکرون نای، گلو و قسمت‌های بالایی را بیشتر درگیر می‌کند و بیشتر علائم آن شبیه سرماخوردگی است اما در مواردی ممکن است شدید شود.

طبرسی با اشاره به افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند، گفت: برخی افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند با یک تب هم حال عمومیشان خوب نیست و مریض باید بستری شود. 

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با تاکید بر اینکه نباید در این مساله ساده‌انگاری شود، گفت: چرا که ممکن است برای یک نفر با یک سرماخوردگی ساده اتفاقی نیفتد اما برای دیگری عواقب خوبی در پی نداشته باشد. 

طبرسی درباره کسانی که بیشتر در معرض ابتلات به اومیکرون قرار دارند گفت: کسانی که تاکنون واکسن نزده‌اند و بیماری زمینه‌ای دارند بیشتر در معرض ابتلا به اومیکرون قرار دارند.

او با بیان اینکه بیشترین ریسک برای کسانی است که واکسن نزده‌اند گفت: کسانی که واکسن نزده‌اند ممکن است به واکسن خوب جواب ندهند از جمله افراد دیابتی، کسانی که از بیماری های نقص ایمنی رنج می‌برند، بیماران قلبی، فشار خون حتی اگر واکسن زده‌اند نباید در مواجه قرار گیرند. همچنین افرادی که سن بالا دارند که ممکن است به واکسن خوب جواب نداده‌اند نیز باید مراقب باشند.

اخبار مرتبط:
به ما گفتند زَنها در این منطقه باید فقط بزایند/ گزارشی از بارداری اجباری در روستاهای محروم
به ما گفتند زَنها در این منطقه باید فقط بزایند/ گزارشی از بارداری اجباری در روستاهای محروم

روزنامه اعتماد در گفت‌وگو با چند بهورز در روستاهای محروم از وضعیت فرزندآوری در این روستاها گزارشی تهیه کرده است.

دورخیز اطرافیان قالیباف و رئیسی برای تصاحب صندلی ریاست دیوان محاسبات
دورخیز اطرافیان قالیباف و رئیسی برای تصاحب صندلی ریاست دیوان محاسبات

رای‌گیری برای انتخاب رییس دیوان محاسبات چهارشنبه صبح، سوم مردادماه ۱۴۰۳، در مجلس دوازدهم انجام می‌شود. تعدد و ترکیب سیاسی کاندیداهای این جایگاه، نشان از دورخیز طیف‌های مختلف اصولگرا برای تصاحب این صندلی را دارد. چرا تصاحب ریاست دیوان محاسبات مهم است؟

جلسه مهم پزشکیان و تیم اقتصادی‌اش درباره یارانه‌ها
جلسه مهم پزشکیان و تیم اقتصادی‌اش درباره یارانه‌ها

داود منظور پس از دیدار با رئیس جمهوری منتخب گفت: ما به عنوان مشاور حتما در خدمت پزشکیان خواهیم بود و قرار بر این شد؛ در باب مواردی که ایشان صلاح بدانند، مجددا خدمتشان برسیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است