مدارس برای آموزش حضوری دانش آموزان آماده می شوند

به گزارش مدارا، احمد محمودزاده در جریان بازدید از دو مدرسه غیر دولتی آموزش و پرورش ناحیه یک کرج افزود: در زمان حاضر مدارس فعالیت حضوری خود را آغاز کرده‌اند و معلمان و دانش آموزان با جدیت فرآیند یاددهی-یادگیری را پیگیری می‌کنند. وی افزود: در دوران کرونا سلامت جانی دانش آموزان و معلمان در اولویت کاری این […]

به گزارش مدارا، احمد محمودزاده در جریان بازدید از دو مدرسه غیر دولتی آموزش و پرورش ناحیه یک کرج افزود: در زمان حاضر مدارس فعالیت حضوری خود را آغاز کرده‌اند و معلمان و دانش آموزان با جدیت فرآیند یاددهی-یادگیری را پیگیری می‌کنند.

وی افزود: در دوران کرونا سلامت جانی دانش آموزان و معلمان در اولویت کاری این وزارتخانه قرار گرفت و آموزش‌ها در فضای مجازی انجام شد و سپس به صورت حضوری و مجازی در سال تحصیلی جاری مورد پیگیری قرار گرفت.

سرپرست سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی با بیان اینکه با انجام واکسیناسیون خوشبختانه درصد بالایی از دانش آموزان و معلمان در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده‌اند گفت: روند واکسیناسیون جامعه هدف آموزش و پرورش همچنان ادامه دارد. اکنون مدارس آماده آموزش حضوری دانش آموزان با رعایت پروتکل‌ها شده‌اند. دانش آموزان با حضور در مدارس با انجام کارهای گروهی در واقع مهارت‌های زندگی را یاد می‌گیرند.

محمودزاده با بیان اینکه آموزش و پرورش همچنان از تجربه و دستاوردهای آموزش شاد در فرآیند تعلیم و تربیت استفاده خواهد کرد، افزود: در آموزش حضوری دانش‌آموزان در مدارس بیشتر می توان فعالیت‌های پرورشی انجام داد و به مهارت آموزی آنان پرداخت.

وی ادامه داد: تمام معلمان مدارس غیردولتی باید آموزش‌های حضوری و مجازی توانمندسازی را بگذرانند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی، سرپرست سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی عنوان کرد: صلاحیت حرفه‌ای معلمان مدارس غیردولتی جزو برنامه‌هایی است که در سامانه مشارکت‌ها موردنظر قرار می گیرد. قرار است دوره‌های آموزشی متناسب با دوره تحصیلی در حوزه آموزشی و پرورشی برگزار شود.