کد خبر : 175055
انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - 09:48
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

واکسن برکت بیش از ۸۴ درصد اثر بخشی دارد

واکسن برکت بیش از ۸۴ درصد اثر بخشی دارد

به گزارش مدارا، دکتر محمدرضا صالحی  درباره تاثیر تزریق واکسن کرونا در کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری، گفت: نکته اساسی که وجود دارد این است که با توجه به اینکه واکسیناسیون ما با افراد کادر درمان و افراد مسن شروع شد، در پیک پنجم کمترین میزان مرگ و میر در کادر درمان را داشتیم. همچنین متوسط سن مرگ و میرمان در این پیک پایین آمد که علتش این بود که افراد واکسینه شده، خوشبختانه کمتر به نوع شدید بیماری مبتلا شدند و افراد مسن کمتری را از دست دادیم.

الزامات قرنطینه هوشمند

وی درباره الزامات اجرای قرنطینه هوشمند و بازگشایی‌ها، گفت: اولا در کل انجام قرنطینه هوشمند بسیار مفید است و ما بالاخره یک روز باید این اقدام را آغاز می‌کردیم. حال ممکن است از ابتدا همه ابعاد این قرنطینه کامل نباشد، اما باید شروع آن را به فال نیک گرفت و امیدوارم آغاز شود و بتوان آن را روزبروز تقویت کرد.

صالحی ادامه داد: یکی از مهمترین الزاماتی که برای اجرای قرنطینه هوشمند وجود دارد، این است که افراد جامعه ما تقریبا اکثریت‌شان علیه کرونا واکسینه شده باشند، افرادی که واکسینه نیستند، مورد پیگیری قرار گرفته و اقناع شوند تا مراجعه کنند و واکسیناسیون برایشان انجام شود. در عین حال یکی از الزامات مهم دیگر برای اجرای قرنطینه هوشمند ثبت تست‌ها است. افرادی که مراجعه می‌کنند، تست‌هایشان در سامانه‌ای ثبت شود تا وزارت بهداشت بتواند این افراد را پیگیری کند و به آنها دسترسی داشته باشد.

وی گفت: نهایتا الزام آخری که بسیار مهم است و مردم باید درباره آن مطلع باشند، این است که کماکان حضورشان در مجامع عمومی و محل کار باید همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و … باشد.

آخرین وضعیت مطالعه واکسن برکت بر روی سنین زیر ۱۸ سال

مجری کارآزمایی بالینی واکسن کووایران برکت همچنین درباره آخرین وضعیت مطالعه واکسن برکت بر روی سنین زیر ۱۸ سال، گفت: هنوز سازمان‌های مربوطه مجوز انجام این مطالعه را صادر نکرده‌اند و فعلا در مرحله بررسی قرار دارد. اما خبر خوبی که وجود دارد این است که گزارش اولیه فاز سه واکسن برکت آماده شده و خوشبختانه از نظر اثربخشی بسیار خوب بوده و بیش از ۸۴ درصد اثربخشی داشته است. با توجه به اینکه این اثربخشی همزمان با واریانت دلتا بوده، می‌تواند بسیار امیدبخش باشد.

مهر تایید سازمان جهانی بهداشت بر اسناد فاز یک مطالعاتی واکسن برکت

وی درباره ارائه اسناد فازهای مطالعاتی واکسن برکت به سازمان جهانی بهداشت برای دریافت تاییدیه این سازمان، گفت: اسناد فاز یک مطالعاتی واکسن برکت به سازمان جهانی بهداشت ارائه شد و مورد تایید این سازمان قرار گرفت و اسناد فاز دو را هم ارائه کردیم که در حال بررسی است. اسناد فازم سوم مطالعه نیز در حال ارسال است.

اخبار مرتبط:
به ما گفتند زَنها در این منطقه باید فقط بزایند/ گزارشی از بارداری اجباری در روستاهای محروم
به ما گفتند زَنها در این منطقه باید فقط بزایند/ گزارشی از بارداری اجباری در روستاهای محروم

روزنامه اعتماد در گفت‌وگو با چند بهورز در روستاهای محروم از وضعیت فرزندآوری در این روستاها گزارشی تهیه کرده است.

دورخیز اطرافیان قالیباف و رئیسی برای تصاحب صندلی ریاست دیوان محاسبات
دورخیز اطرافیان قالیباف و رئیسی برای تصاحب صندلی ریاست دیوان محاسبات

رای‌گیری برای انتخاب رییس دیوان محاسبات چهارشنبه صبح، سوم مردادماه ۱۴۰۳، در مجلس دوازدهم انجام می‌شود. تعدد و ترکیب سیاسی کاندیداهای این جایگاه، نشان از دورخیز طیف‌های مختلف اصولگرا برای تصاحب این صندلی را دارد. چرا تصاحب ریاست دیوان محاسبات مهم است؟

جلسه مهم پزشکیان و تیم اقتصادی‌اش درباره یارانه‌ها
جلسه مهم پزشکیان و تیم اقتصادی‌اش درباره یارانه‌ها

داود منظور پس از دیدار با رئیس جمهوری منتخب گفت: ما به عنوان مشاور حتما در خدمت پزشکیان خواهیم بود و قرار بر این شد؛ در باب مواردی که ایشان صلاح بدانند، مجددا خدمتشان برسیم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است