سیاسی‌بازی در انتخاب شهرداری سم مهلک برای پایتخت است/قحط‌الرجال نیامده که به سراغ برخی چهره‌ها برویم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اعلام و درز برخی اسامی در ارتباط با کاندیداهای انتخاب شهردار تهران برای دوره جدید با حواشی همراه بوده است. قید نام برخی چهره‌های درگیر در پرونده‌های موسوم به تخلفات شهرداری و اعمال نفوذهای برخی مسئولان به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای انتخاب و طرح این افراد نیز از نظر افکار عمومی […]

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اعلام و درز برخی اسامی در ارتباط با کاندیداهای انتخاب شهردار تهران برای دوره جدید با حواشی همراه بوده است. قید نام برخی چهره‌های درگیر در پرونده‌های موسوم به تخلفات شهرداری و اعمال نفوذهای برخی مسئولان به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای انتخاب و طرح این افراد نیز از نظر افکار عمومی و حتی خود جریان اصولگرا پنهان نمانده است.

محسن کوهکن، عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره انتخاب شهردار از بین گزینه‌های فعلی شورای ششم شهر تهران گفت: جریان ارزشی و انقلابی از انتخاب اسامی درگیر حاشیه برای شهرداری تهران اجتناب کند. ممکن است در اثر رسیدگی بعدها مشخص شود که تخلفی هم صورت نگرفته اما در حال حاضر زمانی برای صرف هزینه برای این موارد نیست و نباید شهردار تهران را از کسانی انتخاب کرد که نامشان درگیر حواشی یا پرونده‌هایی است.

وی با بیان این که «قحط‌الرجال نیامده که به سراغ برخی چهره‌ها برویم»، افزود: در حال حاضر نیروهای جوان و آماده به خدمت در بین چهره‌های جریان انقلاب وجود دارد و باید توجه داشت که دخالت و سیاسی‌بازی در انتخاب شهردار، سم مهلک برای پایتخت است.

پایتخت باید با فرهنگ عمومی مردم همسان‌سازی شود

کوهکن در ادامه در تشریح الزامات شهردار جدید برای تهران گفت: کلان بودجه شهرداری باید برای مصارف در طول یک سال در نظر گرفته شود و نگاه به قوانین باید به سمتی باشد که یک شهر قابل سکونت با زندگی آرام را بسازد.

نماینده سابق مجلس تاکید کرد: با توجه به بافت شهر باید نیرویی به عنوان شهردار انتخاب شود که به صورت جهادی برای تهران وقت بگذارد و البته از ورود به جزئیات غیرضرور پرهیز کند.

وی افزود: گاهی برخی افراد وقت می‌گذارند اما به جزئیات ورود می‌کنند در حالی که شهردار باید تمام وقت خود را برای فعالیت در چارچوب قانون به کار گیرد.

کوهکن با تاکید بر این‌که شهردار تهران باید اهل تعامل روی مرز قانون باشد، گفت: یک مدیریت وقت‌گذار، کلان‌نگر، سالم، اهل تعامل و روی مرز قانون با همه دستگاه‌های دیگر باید در نظر گرفته شود چرا که اجرای مصوبات شورای شهر توسط شهردار جز با ویژگی تعاملی بین شهرداری و شورای شهر محقق نمی‌شود.

وی با بیان این که شهردار تهران باید با ذهنی دوار چارچوب‌های توسعه کلان‌شهر را شناسایی و برای تحقق درآمد بالفعل و تداوم‌دار در شهرداری تدبیر کند، تاکید کرد که بدترین لطمه برای شهرداری تهران تکیه بر درآمدهای ناپایدار است.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام و رهبری با تاکید بر اهمیت تعامل برون دستگاهی و درون دستگاهی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران در ۴ ساله اخیر درگیر واپسگرایی در زمینه فرهنگ عمومی مردم بوده و در ایام مختلف بروز و ظهور آن را در شهر نمی‌بینید.

کوهکن به روز بودن و تقویم کاری داشتن برای جلوگیری از شوکه شدن شهردار پایتخت را الزامی خواند و درباره وضعیت فرهنگی پایتخت گفت: شهردار آینده باید متناسب با شرایط روز، مردم‌پسند و جوان‌پسند و متناسب با گروه‌های مختلف فرهنگ عمومی مدیریت شهر را پیگیری کند.