کد خبر : 166213
انتشار : ۱۴۰۰/۰۴/۰۵ - 13:19
دسته‌بندی : دسته‌بندی نشده
چاپ

۲۲ سال و ۶ ماه حبس برای قاتل جورج فلوید

۲۲ سال و ۶ ماه حبس برای قاتل جورج فلوید

به گزارش سایت خبری مدارا؛درک شووین ۴۵ ساله در دادگاه خود که در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتای آمریکا برگزار شد، قبل از قرائت حکمش در دادگاه به خانواده جورج فلوید تسلیت گفت اما از اقدامش ابراز پشیمانی و نیز عذرخواهی نکرد.

قاضی در جلسه دادگاه که بصورت زنده از شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا پخش می شد، پس از قرائت حکم ۲۲ سال و نیم زندان برای درک شووین گفت که تصمیمش تحت تاثیر احساسات و فشار افکار عمومی گرفته نشده و در پی فرستادن پیام نیست.

در ابتدای جلسه دادگاه بستگان جورج فلوید احساسات خود را نسبت به او بیان کردند و جیانا دختر ۷ ساله فلوید در ویدئویی که در دادگاه پخش شد، احساس دلتنگی‌اش را نسبت به فقدان پدرش بیان کرد که درک شووین بدون هیچ واکنشی نظاره گر این صحنه ها و ابراز احساسات بود.

وکیل خانواده جورج فلوید پس از اعلام رای قاضی، از تصمیم دادگاه استقبال کرد. تقاضای درک شووین برای دادرسی جدید ساعاتی قبل از قرائت حکم دادگاه توسط قاضی رد شده بود.

این پلیس آمریکایی با فشردن زانوی خود بر گردن شهروند سیاهپوست موجب مرگ وی شده بود که به دلیل نقش‌اش در مرگ جرج فلوید به دو فقره “قتل عمد درجه دوم” و یک فقره “قتل شبه‌عمد درجه دوم” تفهیم اتهام شده بود که می توانست به ۳۰ یا حتی ۴۰ سال مجازات زندان برای او داشته باشد.

پنج خرداد ۱۳۹۹ جورج فلوید شهروند سیاهپوست به ظن داشتن یک اسکناس تقلبی ۲۰ دلاری توسط درک شووین آمریکایی دستگیر شد.

پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به مدت ۹ دقیقه و ۲۹ ثانیه با قرار دادن زانو بر گردن جرج فلوید باعث مرگ وی شد.این اقدام موجی از اعتراض ها و ناآرامی ها علیه رفتار پلیس سفید پوست آمریکا را در سراسر این کشور تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ همراه داشت.

اخبار مرتبط:
چند دیدار خارجی کنش موفقیت‌آمیز دیپلماتیک در کلانشهرها نیست
چند دیدار خارجی کنش موفقیت‌آمیز دیپلماتیک در کلانشهرها نیست

عضو شورای شهر اصفهان خطاب به شهرداران گفت: صرفا چند دیدار خارجی، چند حضور بین‌المللی و مخابره چند پیام را کنش موفقیت آمیز دیپلماتیک ندانید.

فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)
فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)

رئیس اداره هماهنگی امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان از فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) خبر داد.

هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد
هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد

اداره کل هواشناسی اصفهان نسبت به وزش باد و گردوخاک و کاهش شعاع دید در مناطقی از استان طی ۴۸ ساعت پیش رو، هشدار سطح زرد صادر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است