محسن رضایی چقدر برای بوتاکس صورتش هزینه کرده است؟

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری مدارا؛ ظاهر آراسته یکی از شاخص‌های جذب مخاطب و هوادار است؛ سلبریتی‌ها برای تقویت این شاخص، هزینه‌های گزافی را متحمل می‌شوند؛ البته چند برابر آن هزینه‌کرد را با پست‌های تبلیغاتی اینستاگرامی‌شان به جیب می‌زنند. یکی از اقداماتی که برای آراستگی ظاهر صورت می‌گیرد و این روزها در سراسر دنیا متداول […]

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری مدارا؛ ظاهر آراسته یکی از شاخص‌های جذب مخاطب و هوادار است؛ سلبریتی‌ها برای تقویت این شاخص، هزینه‌های گزافی را متحمل می‌شوند؛ البته چند برابر آن هزینه‌کرد را با پست‌های تبلیغاتی اینستاگرامی‌شان به جیب می‌زنند.

یکی از اقداماتی که برای آراستگی ظاهر صورت می‌گیرد و این روزها در سراسر دنیا متداول شده عبارت است از جوان سازی پوست با تزریق ژل و چربی و بوتاکس.

اما تب آراستگی ظاهر از سلبریتی‌ها به سیاستمداران نیز منتقل شده است. محسن رضایی یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، از این تاکتیک بهره گرفته است و با تزریق بوتاکس، چین و چروک‌های صورت خود را برطرف کرده است. البته اکثر افراد ترجیح می دهند که تزریق بوتاکس به مقداری نباشد که قابل تشخیص باشد اما ظاهراً تزریق‌کننده بوتاکس به محسن رضایی به این امر توجه نداشته است و به مقداری این ماده را به صورت فرمانده سپاه پاسداران در دوران جنگ تزریق کرده است که هر ناظر و بیننده‌ای که حتی صورت قبلی جناب رضایی را هم ندیده باشد، با رویت صورت و ظاهر جدید او، به فوریت متوجه برجستگی غیرعادی گونه‌های این سیاستمدار بواسطه تزریق بوتاکس خواهد شد.

اما هزینه تزریق بوتاکس در تهران چقدر است؟ بوتاکس در واقع نام تجاری سم بوتولیسم است و برای فلج‌کردن عضلات پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی خود از این روش استفاده می‌کنند. اساسی‌ترین فاکتور در تعیین قیمت عمل بوتاکس، میزان محلولی است که قرار است تزریق شود. طبیعتا، هرچه محدوده عمل بیشتر باشد، نیاز به تزریق بیشتری است که به دنبال آن هزینه درمان نیز گران‌تر خواهد شد. طبیعتا با افزایش محدوده‌، هزینه تزریق بوتاکس نیز گران‌تری خواهد شد. به طور مثال، مقدار بیشتری برای تزریق بوتاکس در پیشانی نیاز است، این در حالی است که برای تزریق محلول در گونه‌ها نیاز به مقدار کمتری می‌باشد. بنابراین، هزینه تزریق به اندازه قسمتی که نیاز به درمان دارد بستگی داشته و برای هر شخص متغیر است. علاوه ‌بر هزینه‌های خرید محلول بوتاکس باید هزینه کلینیک و دستمزد پزشک را نیز پزداخت کرد. موقعیت مکانی کلینیک و شهرت پزشک نیز در این زمینه دخیل است؛ به گونه‌ای که هزینه درمان در یک کلینیک مجهز و معتبر مسلما بیشتر از کلینیک‌های تازه تاسیس و معمولی می‌باشد. همچنین، مهارت پزشک نیز در تعیین قیمت بسیار موثر بوده و پزشکانی که دارای تجربه بالایی هستند، دستمزد بالاتری درخواست می‌کنند.

در حال حاضر که در خردادماه سال ۱۴۰۰ به سر می‌بریم، در مجموع یک بوتاکس معمولی گونه در یک کلینیک ساده، ۳ میلیون تومان هزینه دارد. البته این امر بدین معنا نیست که جناب رضایی نیز ۳ میلیون تومان هزینه بوتاکس صورت داده است؛ چرا که همانطور که اشاره شد قیمت بوتاکس به عوامل مختلفی وابسته است و بنا به میزان محلول بوتاکس، مناطقی از صورت که بوتاکس شده‌اند و همچنین موقعیت مکانی کلینیک محل انجام بوتاکس و مهارت پزشک بوتاکس کننده، قیمت تزریق بوتاکس متغییر است.

علی‌ایحال اینکه جناب محسن رضایی رئیس جمهور بالقوه مردم ایران نسبت به آراستگی ظاهر خود و جوان کردن پوست صورت‌شان اهتمام دارند، امری قابل تقدیر است؛ البته این موضوع زمانی ارزش بیشتری پیدا می کند که جناب رضایی همین اهتمام را نسبت به معیشت و سفره مردم نیز داشته باشد!