^Top
کد خبر : 96790

روزنامه‌های اصولگرا علیه «هنرمندان تحریم کننده جشنواره فیلم فجر»/ کیهان: سلبریتی‌ها با ترامپ همصدا شده اند

روزنامه‌های اصولگرا در جریان حادثه هواپیمای اوکراینی و کشته شدن تمامی سرنشینان آن، بلاخره صدای نقدشان بلند شد، اما نه برای علل سقوط و بررسی مطالبات مردم در این جریان بلکه در رابطه با انصراف برخی هنرمندان و نهاد‌های هنری از جشنواره فجر.

http://modara.ir/wp-content/uploads/2019/11/جشنوارهفجر.jpg
به گزارش سایت خبری مدآرا، روزنامه‌های اصولگرا در جریان حادثه هواپیمای اوکراینی و کشته شدن تمامی سرنشینان آن، بلاخره صدای نقدشان بلند شد، اما نه برای علل سقوط و بررسی مطالبات مردم در این جریان بلکه در رابطه با انصراف برخی هنرمندان و نهاد‌های هنری از جشنواره فجر.

بسیاری از هنرمندان و چهره های مطرح هنری جهت همدردی و همدلی با جانباختگان حادثه اخیر از حضور در جشنواره فجر اعلام انصراف کردند که گویا این مسئله به مزاج برخی از روزنامه های داخلی خوش نیامد و شروع به تخریب و نقد ابعاد آن پرداخت اند.

کیهان نوشت: سلبریتی‌ها همصدا با ترامپ برای تضعیف نیروهای مسلح

با گذشت سه روز از سقوط هواپیمای اوکراینی و در حالی که روز اول حادثه هیچ‌کدام از سلبریتی‌ها به تسلیت و سوگواری نپرداخته بودند ناگهان پس از اعلام علت این سانحه توسط مقامات نظامی کشور آنها وارد میدان شدند و به یاد تسلیت گفتن و عزاداری افتادند.

پیش از این بارها نسبت به باج دادن به عناصر دلبسته به غرب در نهادهای فرهنگی و جشنواره‌ها هشدار داده بود اما مدیران ارشد فرهنگی، به این هشدارها توجهی نکرده و امروز پاسخ اعتماد خود به افراد غیرقابل اعتماد را گرفتند!

نکته جالب این است که دو نفر از مجریان گم‌نام و کم‌کار صداوسیما هم گفتند که دیگر با رسانه ملی همکاری نمی‌کنند. مدت زمان حضور این مجریان روی آنتن رسانه ملی در طول هفته روی هم بیشتر از دو ساعت نمی‌شد!

روزنامه جوان: جریانی مشکوک در حال تحریک کارگردانان جهت تحریم جشنواره فیلم فجر

بعد از انصراف مسعود کیمیایی از حضور در جشنواره فیلم فجر، برخی از شنیده‌ها حاکی از تلاش جریان روشنفکری مشکوکی است که می‌خواهد با تحریک کارگردانان سینمایی کشور، آنان را از حضور در جشنوراه فیلم فجر منصرف کند.

روزنامه جوان: سلبریتی‌ها و سودای بازگشت به سریر قدرت

سلبریتی‌ها در ۶ سال گذشته و با گسترش شبکه‌های اجتماعی در ایران، کم کم از جایگاه طبیعی و سنتی تعریف شده برای هنرمندان در جامعه ایرانی عروج کردند و نقش همه چیزدان‌ها و حتی رهبران چگونگی سبک زندگی در جامعه به آن‌ها داده شد.

صبح نو نوشت: دوره‌ات تمام شده استاد

صبح نو با اشاره به انصراف مسعود کیمیایی از جشنواره فجر نوشت: اواخر شنبه شب بود که اعلام شد مسعود کیمیایی فیلم «خون شد» را از بخش اصلی جشنواره فیلم فجر با این استدلال که «من هیچ‌وقت اهل جشنواره نبودم و سمت‌و‌سویم همیشه مردم هستند و نگاه می‌کنم می‌بینیم که مردم روزگار سختی را می‌گذرانند و روزی نیست که خبرهای بد نشنویم.

نتیجه گیری: اتفاقات چند روز اخیر نشان داد که رسانه‌های ایرانی راهی طولانی در مسئله‌مند شدن دارند و نه تنها از نمایش واقعی و عینی مسئله روز مردم فاصله دارند بلکه قدم‌ها عقب‌تر از رسانه‌ها مسئول نمایشی بی‌حدوحساب از روزمره‌های بی‌فایده هستند. چیزی که حتی نمی‌توان آن را به مسئله‌های قشر خاصی تقلیل داد. منبع : برترین ها

آخرین اخبار
پربازدید ترین ها