^Top
کد خبر : 179810

نماینده مجلس: تحصیلات علی عسگری مرتبط است

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: باتوجه به رشته تحصیلی مرتبط آقای علی عسگری و فهمش از مسائل فنی و مدیریت توسعه محوری، او می تواند مدیر موفقی در هلدینگ خلیج فارس باشد.

علی عسگری

مصطفی نخعی اظهار کرد: در ارتباط با انتصاب مدیر عامل جدید هلدینگ خلیج فارس که اخیرا مطالب زیادی مطرح شده چند موضوع حائز اهمیت است. 

وی توضیح داد: باتوجه به خوراک و  سوخت ارزان و در دسترسی که در کشور موجود است، صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های اقتصاد کشور به شمار می رود. امروزه با بیش از 90 میلیون تن تولید و طرح های متعدد در حال ساخت علاوه بر تامین مواد اولیه برخی از صنایع داخل، به عنوان یکی از مهم ترین منابع ارزآوری کشور مطرح است. به خصوص در طی سالیان اخیر کمک بزرگی به خنثی سازی تحریم ها ناعادلانه آمریکا کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به این وضعیت مدیریت این صنعت عظیم از اهمیت بالایی برخوردار است. مشکلات ساختاری زیادی در این صنعت وجود دارد. بخش خصوصی کم ترین نقش را در مالکیت این صنعت مهم داشته و بسیاری از پتروشیمی های کشور در تملک وزارتخانه ها و سازمان هایی است که هیچ سنخیتی با ماموریت سازمانی  آن ها ندارند. از طرف دیگر اساسنامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران همچنان بلاتکلیف است که خود این باعث عدم امکان نظارت جدی و مناسب و نقش ریگولاتوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران شده است.
 
نماینده مردم نهبندان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هلدینگ خلیج فارس به عنوان یکی از بزرگ ترین سهامداران صنعت پتروشیمی، بخش زیادی از تولیدات صنعت پتروشیمی متعلق به این هلدینگ است. حدود 36 درصد از تولیدات صنعت پتروشیمی کشور متعلق به پتروشیمی های هلدینگ خلیج فارس است پس طبیعتا از جایگاه خاصی در این صنعت برخوردار است. آنچه که در این هلدینگ بیش از هر چیز دیگر اهمیت دارد، مدیریت استراتژیک و داشتن تفکر توسعه ای مبتنی بر ظرفیت ها و محدودیت ها موجود در داخل کشور است.

وی تاکید کرد: بر این اساس معتقدم آقای علی‌عسگری که به عنوان مدیر عامل این هلدینگ منصوب شد، یکی از مدیران با تجربه کشور است که اقدامات توسعه محوری او تقریبا در تمامی مناسب قبلی از جمله  اقدامات در حوزه فنی در صدا و سیما کاملا مشهود است. ایشان با داشتن رشته تحصیلی فنی متناسب با مسئولیت جدیدش برای این سمت از شایستگی برخوردار هستند. 

وی ادامه داد: آقای علی عسگری در رشته مهندسی برق و صنایع تحصیل کرده و با مدیر عاملی این هلدینگ تناسب دارد. مشروط بر اینکه ایشان از مشاورین توانمند و مثال زدنی حوزه پتروشیمی کشور استفاده کند. او با تعامل با سایر ارکان تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور به خصوص کمیسیون انرژی مجلس که بنای همکاری و کمک به توسعه این صنعت را دارد می تواند ضمن مدیریتی شایسته زمینه رشد و توسعه بیش از پیش و توجه به صنایع پایین دستی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در این هلدینگ را رقم بزند.
 
سخنگوی کمیسیون انرژی افزود: کمیسیون انرژی در فرصت مناسب برنامه ها و اهداف تیم جدید صنعت پتروشیمی کشور را بررسی خواهد کرد. حتما ما نظارت لازم را برای اطمینان از سیر مناسب برنامه ها و اهداف پیش بینی شده در این صنعت را خواهیم داشت. بنده معتقدم باتوجه به رشته تحصیلی آقای علی‌عسگری و فهمی او از مسائل فنی و مدیریت توسعه محوری که دنبال می کنند می تواند مدیر موفقی در این حوزه منوط به استفاده از افراد توانمند باشد.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها