^Top
کد خبر : 177886

ریشه های خشکیده مبارزه با خشونت علیه زنان

۲۵ نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان شاید تلنگری برای زنانی است که نسل‌ها و نسل ها را تربیت می‌کنند. 

خشونت علیه زنان

به گزارش مدارا، فهیمه اکبری صحت روزنامه نگار در یادداشتی که در اختیار مدارا قرار داد نوشت: یادم نیست؛ اما جایی خواندم«دوست داشتن یک زن دل بزرگی می‌خواهد.» ولی باید گفت زن‌ها به دنیا آمده‌اند که دوست داشته شوند. هرسال چنین روزی دنیا پر می‌شود از شعارهایی که زنان را به عرش می‌برند و مردان را به فرش. شعارهایی ضد خشونت علیه زنان. هیچ زنی در این کشور نیست که طعم خشونت را نچشیده باشد. خشونت همان نگاه سنگین همکاری است که جرات سرچرخاندان را به بانویی در محیط کار نمی‌دهد. خشونت عشق اندک و کج دار ومریزی است که همسر به بانوی خانه‌اش می‌دهد. فمنیست‌های ما همیشه شعار ضد مرد بودن می‌دهند. کاش بدانیم هیچ زنی در دنیا از هیچ مردی بیزار نیست. اصلا زن‌ها زاده شده‌اند که عاشق مردان باشند و مردان را عاشق کنند. 

خشونت سیلی محکمی نیست که بر صورت یک زن می‌نشیند، خشونت دست‌های سردی است که زن را به معاشقه نمی‌خواند. خشونت نگاه سردی است که بر دل بانوی خانه می نشیند. خشونت تغییر آدم و تبدیل آنها به چیزی است که تنها من می‌خواهم. خشونت نپذیرفتن انسان‌هاست. ندیدن مهرشان است. خشونت علیه زنان از خود زنان آغاز می‌شود و به دست مردان اجرا. 

هیچ روزی مناسب مبارزه بر علیه خشونت علیه زنان نیست. کاش بدانیم وقتی مهر می کاریم. وقتی عشق می پراکنیم. وقتی روح می‌نوازیم. وقتی مردی مهربان، مردی تمام عیار، مرد یل زندگی می‌پروریم دیگر خشونتی علیه زنان رخ نمی دهد. حال اگر در تقویم روزها و روزها را برای مبارزه با خشونت علیه زنان قرار دهیم چه فایده‌ای دارد وقتی زنان جامعه ما تلاشی برای تربیت نسل‌های خود نمی کنند. 
۲۵ نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان شاید تلنگری برای زنانی است که نسل‌ها و نسل ها را تربیت می‌کنند. 


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها