^Top
کد خبر : 177792

روحانی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با مدارا پیشنهاد داد:

دولت با بسیج برای مقابله با آشفتگی بازار تفاهم نامه ببندد!

یک روحانی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم با انتقاد از قیمت گذاری دستوری اجناس از سوی دولت، در عین حال این اقدام را ناشی از اجبار دولت برای جلوگیری از رهاشدگی بازار دانست و پیشنهاد داد که رئیس جمهوری تفاهم نامه ای با بسیج برای کنترل و نظارت بر آشفتگی بازار منعقد کند تا محتکران و گران فروشان جریمه شوند و مردم احساس نارضایتی نکنند.

محمد سبزی نماینده ساوه در مجلس

محمد سبزی، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس یازدهم در واکنش به قیمت گذاری دستوری اجناس از سوی دولت به خبرنگار سایت خبری مدارا گفت: با قیمت گذاری دستوری اجناس نمی توان کشور داری کرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در عین حال افزود: اما گاهی دولت ناگزیر از این کار است چرا که در برخی مواقع نبض بازار در حال خارج شدن از دست دولت است و در این مواقع حکومت از باب حکمرانی باید ورود کند.

او ادامه داد: اما به صورت کلی، قیمت گذاری دستوری در هیچ کجای دنیا جواب نمی دهد.

حجت الاسلام سبزی در ادامه به عدم نظارت دولت بر بازار انتقاد کرد و افزود: متاسفانه نوعی عدم نظارت و رهاشدگی بازار، باعث احساس ناخوشایند در مردم شده است. به نحوی که هر کسی هر جنسی را به هر قیمتی که تمایل دارد، می فروشد و این عدم نظارت باعث حس نارضایتی در مردم می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم توضیح داد: در یک محله مثلا در یک خیابان یک کالا را یک قیمت می فروشند و مغازه دیگر، قیمتی متفاوت از خیابان دیگر همان کالا را به فروش می رساند. اقدامی که ناشی از آشفتگی بازار است و حتما باید دولت نسبت به آن ورود کند.

نماینده روحانی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس یازدهم برای کنترل و نظارت بیشتر دولت بر بازار پیشنهاد داد: برای سامان دادن به این وضعیت، رئیس جمهوری باید با بسیج تفاهم نامه ای را به صورت حساب شده و کنترل شده منعقد کند. یعنی افرادی را آموزش دهد تا نظارت ها بر بازار بیشتر شود و کسانی که گران فروشی و احتکار می کنند جریمه شوند تا احساس نکنند نظارتی وجود ندارد و همه چیز رها شده است.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها